Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

İlhan Şeşen Londra Konseri - 4 Kasım

İlhan Şeşen Londra Konseri
DETAYLI BİLGİ AL
Londra
İlhan Şeşen Londra Konseri

AB, Dünya'nın Yörüngesine 4 Adet Uydu Gönderdi

Avrupa Birliği’nin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı proje, sonunda gerçekleştirildi. Bu noktada Galileo’nun 4 uydusunu taşıyan Ariane 5 roketi uzaya gönderildi.

Bir süredir üzerinde çalışılan ve bilim dünyası için büyük önem taşıyan olay sonunda gerçekleşti. Navigasyon sistemi projesi olan Galileo’nun 4 uydusu Dünya’nın yörüngesine gönderildi. Ariane 5 olarak isimlendirilen roketin içerisinde tutulan 4 uydu, Fransa Guyanası’ndan uzayın derinliklerine fırlatıldı.

 

Toplam 26 Adet Uydu Gönderildi

 

Yapılan açıklamada, son olarak gönderilen 4 uydu ile birlikte, yörüngeye 26 adet uydunun gönderildiği belirtildi. Navigasyon sistemlerinin gelişmesi ve daha kesin sinyaller sağlaması amacıyla yapılan bu girişim, gönderilen en hassas uydu olmasıyla ayrı bir önem taşıyor.

 

Fotoğraf: Yapılan açıklamada, son olarak gönderilen 4 uydu ile birlikte, yörüngeye 26 adet uydunun gönderildiği belirtildi. (ESA)

 

2016 yılının Aralık ayından bu yana yaklaşık 400 milyon kullanıcıya konumlandırma ve zamanlama hizmeti sunan Galileo, Avrupa Birliği tarafından ABD ordusunun denetimi altındaki GPS’e, Rusya'daki GLONASS’a ve Çin'deki Beidou’ya da alternatif bir uydu sistemi olacak.

 

Meltem Uğur (Webtekno)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
İlhan Şeşen Londra Konseri

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!