Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

2021'de Laboratuvarda Üretilen Etler Tüketilecek

Laboratuvar ortamında yapay olarak et üreten şirket, ürünün 2021'e kadar piyasaya sürülebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Laboratuvar ortamında yapay olarak et üreten şirket, ürünün 2021'e kadar piyasa sürülebilmesi için 7,5 Milyon Euro fon aldı.

 

Dünyanın kök hücre yoluyla elde edilmiş sığır etinden yapılmış ilk hamburgerini 5 yıl önce üreten Hollandalı Mosa Meat şirketi, restoranlara laboratuvar ortamında üretilen et satmaya yönelik planlarını sürdürmek adına kaynak aldığını açıkladı.

 

7,5 Milyon Euroluk Fon Alındı

 

Merkezi Maastricht kentinde olan Mosa Meat, çoğu Almanya merkezli ilaç üretici şirketi Merck KGaA'nın Hollanda'daki bağlı kuruluşu M Ventures ve İsviçre merkezli Bell Food Group'tan olmak üzere 7,5 Milyon Euro aldıklarını belirtti.

 

Fotoğraf: Laboratuvar ortamında yapay olarak et üreten şirket, ürünün 2021'e kadar piyasa sürülebilmesi için 7,5 Milyon Euro fon aldı. (GIE)

 

Yapay etin üretimi için canlı hayvandan alınan hücre örneklerini kullanan Mosa Meat yetkilileri, 2-3 yıl sonra endüstriyel ölçekli üretime geçerek, bir hamburger köftesini yaklaşık 1 Dolara mal etmeyi amaçladıklarını ifade etti. Yetkililer, ilk ürünlerini 2021'e kadar satmayı umduklarını dile getirdi.

 

Şirket daha önce Google'un kurucularından Sergey Brin'den de 1 Milyon Euro almıştı.

 

Zehra Ulucak (AA)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!