Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da Şehrin Stresinden Uzaklaşabileceğiniz 5 Mükemmel Mekan

Londra her ne kadar büyüleyici bir şehir olsa da, kalabalığı, stresi ve gürültüsü kimi zaman yorabiliyor.

Başkentin devasa binaları ve sonsuz manzaraları arasında birbirinden güzel fotoğraflar çekebilir ve harika vakit geçirebilirsiniz, ama kimi zaman da şehrin kaosundan, stresinden ve gürültüsünden uzaklaşmayı tercih edebilirsiniz.

 

İşte böyle zamanlar için gitmeyi düşünebileceğinz mekanları sizin için derledik...

 
1. London Wetlands Centre

 

Fotoğraf: London Wetlands Centre (Wikipedia)

 

Yılın 364 günü açık olan bu mekan, sadece Noel günü kapalı. Üzerinizdeki stresi atmak için birebir olan bu mekan, aynı zamanda çeşitli hayvanlara da ev sahipliği yapıyor. Ziyaretiniz boyunca kurbağalar, kelebekler, su samurları ve ördeklere selam vermeyi ihmal etmeyin. Üstelik 11:00 - 14:00 saatleri arasında su samurlarını beslenirken bile izleyebilirsiniz.

 

Adres: Queen Elizabeth’s Walk, Barnes, London, SW13 9WT

 

2. Barbican Conservatory

 

Fotoğraf: Barbican Conservatory (Barbican)

 

Londra'nın ikinci en büyük ve aynı zamanda çok sayıda bitki ve hayvan barındıran mekanını görmeye ne dersiniz? 2 binden fazla egzotik bitki ve ağacın arasında dolaşırken, kuş seslerinin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak sadece belli pazar günlerinde ve 12:00 - 17:00 saatleri arasında açık olduğunu hatırlatalım. Giriş ise ücretsiz.

 

Adres: Silk St, London EC2Y 8DS

 

3. Neasden Temple

 

Fotoğraf: Neasden Temple (SecretLdn)

 

Bu tapınağı ziyaret etmeniz için pek çok neden var, ama en önemlisi huzur veriyor olması. Şehrin turistik mekanlarından biri olmasa da, gürültüden ve stresten uzaklaşıp huzur bulabileceğiniz bir tapınak olduğunu söyleyebiliriz. Çarpıcı mimarisi ve inanılmaz iç mekanı ile harikulade bir gün geçirmeniz için sizi bekliyor. Giriş ücretsiz, ancak isterseniz bağış yapabilirsiniz. Hinduizm ile ilgileniyorsanız, sergiyi gezmenin ücreti ise 2 Sterlin. İçerisinde ayrıca bir vejetaryen restoran da barındırıyor.

 

Adres: 105-119 Brentfield Rd, London NW10 8LD

 

4. Syon House and Park

 

Fotoğraf: Syon House and Park (GIE)

 

Syon House, 200 dönüm bir arazinin üzerine kurulmuş. Bu eski kır evi, Northumberland Dükü'ne ait ve 16. yüzyıldan bu yana varlığını koruyor. Parkında bulunan muhteşem çiçekler ise, adeta gününüzü renklendiriyor. Üstelik çarşamba günleri 14:00'te ücretsiz turlar düzenleniyor.

 

Adres: Syon House, Syon Park, Brentford, Middx TW8 8JF

 

5. Eel Pie Island

 

Fotoğraf: Eel Pie Island (Alamy)

 

Listedeki diğer seçeneklere göre, ulaşması biraz daha zor olan Eel Pie Island, Londra'nın güneybatısında, Twickenham yakınında bulunuyor. Size zaman içerisinde bir yolculuk yaptığınız hissini yaşatacak bu mekanda balıkçılar, botlar ve çok sayıda pub görebilirsiniz.

 

Adres: Eel Pie Island, Twickenham, TW1 3DY

 

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynak: SecretLdn
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!