Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Cep Telefonunu Kullanan Sürücüler Dikkat! Akıllı Hız Kameraları Yolda

Birleşik Krallık'ta tanıtılan yeni jenerasyon hız kontrol kameraları, yolculukların her anını izleyebilecek.

Yeni jenerasyon 'süper' hız kontrol kameralarının Birleşik Krallık'a ulaştığı ve sürücülerin suç işlemelerinin önüne geçmesinin beklendiği belirtildi. LED kızılötesi teknoloji ile donatılan kameraların, direksiyon başında işlenen suçları gece de fark edebilme özelliğine sahip olduğu açıklandı.

 

Cep Telefonunu Kullanan Sürücüler Yakalanacak

 

Buna göre, direksiyon başında iken emniyet kemerini takmayan, cep telefonunu kullanan, yemek yiyen, bir içeçek içen ya da sigara içen sürücüler tespit edebilecek.

 

Hız kontrol kameraları, en az 200 metrelik aralıklarla yollara yerleştirilecek. Araçların plakalarını okuyabilen kameralar, geçiş saatlerini de kaydedecek.

 

Fotoğraf: Direksiyon başında iken emniyet kemerini takmayan, cep telefonunu kullanan, yemek yiyen, bir içeçek içen ya da sigara içen sürücüler tespit edebilecek. (SWNS)

 

Sarı renkli kutular olarak hazırlanan kameraların ilk olarak Plymouth'taki Gdynia Way boyunca yerleştirildiği, zaman için yaygınlaştırılmasının amaçlandığı öğrenildi.

 

1000 Sterline Kadar Para Cezası

 

Hız limitini aşan sürücüler 100 Sterlin ila 1000 Sterlin arasındaki para cezasının yanı sıra 6 ceza puanına kadar ceza alabilecekler.

 

Sürüş sırasında yemek, bir içecek içmek (alkol dışında) ya da sigara içmek suç sayılmıyor, ancak sürücüler dikkatsiz sürüş nedeniyle ceza alabiliyorlar.

 

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Express, Daily Star, LADbible
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!