Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Bakerloo Metro Hattının Uzatılması Projesinin Tamamlanacağı Tarih Açıklandı

Londra Metrosu'nun Bakerloo hattının Lewisham'a kadar uzatılması projesinin tamamlanacağı tarih açıklandı.

Başkentin ulaşımdan sorumlu kurumu Transport for London (TfL) tarafından yapılan açıklamada, Bakerloo hattında uzun zamandır beklenen genişletilme projesinin 2029 yılında tamamlanacağı ve Old Kent Road üzerinde iki metro istasyonunun da ekleneceği belirtildi.

 

Old Kent Road Üzerinde İki İstasyon Eklenecek

 

Açıklanan yeni plana göre, Bakerloo hattı Elephant and Castle'dan Lewisham'a kadar uzatılacak. Hat ayrıca New Cross Gate durağı ile birlikte Old Kent Road üzerinde iki istasyona daha sahip olacak.

 

Harita: Londra Metrosu'nun Bakerloo hattının Lewisham'a kadar uzatılması planlanıyor. (TfL)

 

TfL'e göre, yeni projenin en az 25 bin ev ve 5 bin yeni işe katkı sağlayacağı düşünülüyor. Ayrıca sabah ve akşam yoğun saatlerde 65 bin sefer için de ek kapasite imkanı yaratacak.

 

Binlerce Londralı İçin Fark Yaratması Planlanıyor

 

Londra'nın ulaşımdan sorumlu belediye başkan yardımcısı Heidi Alexander, "Bakerloo hattının genişletilmesi projesinin sürdürülmesinden çok memnunum. Yeni metro istasyonları yolcuların Londra'nın merkezine doğrudan ulaşmaları için bir rota sağlayacak ve Güney Londra'daki önemli ulaşım bağlantılarının birleştirilmesiyle yolculuk sürelerini kısaltacak, tıkanıklığı azaltacak. Bu durumun binlerce Londralının hayatında büyük bir fark yaratacağına inanıyoruz" dedi.

 

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Londonist, Standard, SecretLdn
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!