Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Birleşik Krallık Vatandaşı Olmak İçin Gerekli İngilizce Düzeyi Yükseltilecek

Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Sajid Javid, ülke vatandaşlığına başvuranlardan beklenen İngilizce bilgisi düzeyinin yukarı çekileceğini söyledi.

İktidardaki Muhafazakar Parti'nin Birmingham'da yapılan sonbahar kongresinde konuşan İçişleri Bakanı Javid, dil becerisinin topluma entegre olma konusunda kilit önem taşıdığını belirterek, Birleşik Krallık vatandaşı olmak için başvuran yetişkinlerden beklenen İngilizce bilgisi düzeyini yükselteceklerini belirtti.

 

Vatandaş Olmak İsteyenlerin Dil Becerilerini Artırmaları Gerekecek

 

Javid, "Dil becerisi yetişkinlerin ve ailelerinin ülkeye entegrasyonuna yardım eden kilit önemde bir yetenek. Birleşik Krallık vatandaşı olmak isteyenlerin, buraya mümkün olduğunca çabuk entegre olmaları için gerekli becerilere yatırım yaptıklarını görmek istiyoruz" diye konuştu.

 

Fotoğraf: Birleşik Krallık vatandaşı olmak için başvuran yetişkinlerden beklenen İngilizce bilgisi düzeyi yükseltilecek. (V.Matveichuk)

 

Halihazırda Birleşik Krallık'ta oturum izni almak için gerekli İngilizce düzeyi ile vatandaşlık için gerekli olan düzey arasında fark bulunmadığını belirten Javid, "Bu, vatandaşlığın daha büyük olan önemini yansıtmıyor ve oturum izni alanları, İngilizce bilgilerini geliştirmeleri için teşvik etmiyor." değerlendirmesini yaptı.

 

Ciddi Suçlara Karışanlar Vatandaşlıktan Çıkarılacak

 

Javid, yeni düzenlemelerle çifte vatandaşlığı olan vatandaşların, ciddi suçlara karışmaları halinde vatandaşlıktan çıkarılmasının da gündemde olduğunu söyledi. Birleşik Krallık'ın bu yetkisini bugüne dek sadece istisnai durumlarda kullandığını dile getiren Javid, "Şimdi ilk defa bu yetkiyi ciddi suçlardan mahkum olanların bazıları için de kullanacağım. Bu suçlar arasında, çocukların cinsel istismarına karışanlar da olacak" dedi.

 

Fotoğraf: Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Sajid Javid (Reuters)

 

Birleşik Krallık'ta halihazırda süresiz oturum ve vatandaşlık için Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) B1 düzeyinde İngilizce bilmek yeterli bulunuyor.

 

İçerik: Sputnik
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!