Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Dünyanın En Büyüleyici 7 Ağaç Tüneli

Karanlık ve sıkıcı tünellerin tam zıttı olan ağaç tünelleri, doğanın ne kadar muhteşem bir mimar olduğunun kanıtı...

Dünyanın farklı coğrafyalarında farklı bitkilerle oluşan ağaç tünellerin kimi rengarenk ve iç açıcı, kimiyse bir peri masalından çıkmış gibi gizemli bir büyüye sahip. Brandlifemag.com derlediği bu tüneller; dalları, yaprakları ve çiçekleriyle adeta baş döndürücü güzelliklere sahip. 

 

Sakura Tüneli (Japonya)

 

Fotoğraf: Sakura Tüneli (JW)

 

Bahar aylarında Japonya’yı kaplayan pembe ve beyaz tonlarındaki kiraz çiçekleri, yani sakuralar, ülkenin turizminin ve kültürünün çok önemli bir parçası. Eğer sakura mevsiminde Japonya’ya yolunuz düşürürse, herhangi bir sokakta başınızın üzerinde pembe çiçek bulutlarıyla kaplı bir gökyüzü görmeniz olası.

 

Aşk Tüneli (Ukrayna)

 

Fotoğraf: Aşk Tüneli (Ukraine Trek)

 

Belki de ağaç tünellerinin en ünlüsü olan Aşk Tüneli mevsimine göre ya yemyeşil oluyor ya da sarı tonlarına bürünüyor. Her iki türlü de ziyaretçilerine muhteşem bir görsel şölen sunan tünelin içinden geçen bir de tren yolu var. Efsaneye göre gerçek aşıkların bu tünelde tuttuğu her dileğin gerçekleştiğini de belirtelim.

 

Dark Hedges ( Kuzey İrlanda)

 

Fotoğraf: Dark Hedges (Travelcats)

 

Sıkı bir Game of Thrones izleyicisiyseniz İrlanda’daki bu tüneli King’s Landing’den kaçan Arya’nın kuzeye yaptığı yolculuk sahnelerinden tanıyabilirsiniz. Kayın ağaçlarının kıvrımlı dallarından içeri çok fazla güneş ışığı sızamadığı için tünelin ürpertici bir havası da var.

 

Mor Salkım Tüneli (Japonya)

 

Fotoğraf: Mor Salkım Tüneli (Udivitelno)

 

Japonya’nın Ashikaga Botanik Parkı’nda lila, sarı, açık kırmızı renklerdeki salkım çiçeklerinden yüzlercesini görebilirsiniz. Tam seksen metre uzunluğundaki çiçek tüneliyse parkın en romantik noktası. Bir bankta soluklanarak bu güzelliği doyasıya yaşamanız mümkün.

 

Ashdown Ormanı (İngiltere)

 

Fotoğraf: Ashdown Ormanı (Trading boundaries)

 

Masallardan çıkmış bir güzelliğe sahip bu ormandaki ağaç tünelinde yürürken her an bir yerden Kırmızı Başlıklı Kız çıkacakmış hissine kapılabilirsiniz. Yüzlerce yıllık ağaçların oluşturduğu bu büyülü tünel her mevsim farklı bir renge bürünerek güzelliğine güzellik katıyor.

 

Bambu Yolu (Japonya)

 

Fotoğraf: Bambu Yolu (World for Travel)

 

Kyoto’nun en fazla fotoğraflanan noktalarından olan Bambu Yolu içine girdiğiniz anda sizi büyülüyor. Her iki yanınızda dimdik ve metrelerce yükselen bambuların ilginç yapısı bu tüneli eşsiz kılıyor.

 

Point Reyes (ABD)

 

Fotoğraf: Point Reyes (Flickr)

 

Yolun iki tarafında büyüyen selvi ağaçlarının dallarını tepede kavuşturmasıyla oluşan bu tünel, özellikle güneşin battığı saatlerde vuran kızıl ışıkla daha da göz alıcı bir görünüme kavuşuyor.

 

İçerik: Milliyet
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!