Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Dünyanın En Uzun Aktarmasız Uçuşu Başlıyor

Dünyanın en uzun aktarmasız uçuş seferi için yarış, Singapur-New York uçuş seferlerinin bugün başlamasıyla bir adım öteye taşınıyor.

Singapur Havayolları, pahalı hale gelmesi nedeniyle beş yıl önce kaldırdığı uçuş seferini bugün yeniden hizmete sokuyor. Uçuş seferinde 19 bin kilometreden fazla yol gidilecek. Sefer ortalama 18 saat 25 dakika sürecek.

 

En Uzun İkinci Sefer Houston-Sydney Arasında

 

Diğer en uzun uçuş seferleri Amerika'nın United Havayolları tarafından sağlanıyor. United Havayolları'nın Houston-Sydney seferi 17 saat 20 dakika, Los Angeles-Singapur seferi 17 saat 15 dakika sürüyor.

 

Harita: Uçuş seferinde 19 bin kilometreden fazla yol gidilecek. (Airline ratings)

 

Sefer, Singapur Changi Havalimanı ile ABD Newark Havalimanı arasında gerçekleşecek. Singapur Havayolları tarafından yapılan açıklamada, uçuştaki birinci sınıf koltukların tamamen satıldığını söylendi. Havayolları premium ekonomi sınıfı koltuklarda da sınırlı sayıda bilet kaldığı açıklandı. Uçakta standart ekonomi sınıfından ise bilet satılmayacak.

 

Koltuklar Yatağa Dönüşebilecek

 

Birinci sınıf yolcularına uçuş sırasında tercih ettikleri zaman diliminde iki sefer yemek servisi yapılacak. Bunun dışındaki zamanlarda da içecek servisi olacak. Koltukları yatağa dönüşebilecek. Premium ekonomi sınıfı yolcularına da, üç kez belirli vakitlerde yemek servisi yapılacak ve aralarda içecek servisinde bulunulacak.

 

Fotoğraf: Singapur, önemli finansal merkezleri arasında. (AFP)

 

Singapur Havayolları'nın uçuş için kullanacağı Airbus'ın çift motorlu A350-900 ULR uçağı, 161 yolcu kapasiteli. Uçağa 67 birinci sınıf yolcusu, 94 premium ekonomi sınıfı yolcusu alınacak.

 

İki Finansal Merkez Arası Uçuş

 

Bugün gerçekleşecek uçuşta yer alacak havacılık uzmanı Geoffrey Thomas, "Bu hat iki büyük finansal merkez arasında. Bu nedenle bu uçağı iş insanlarıyla ya da aktarmasız uçuşun rahatlığını yaşamak isteyen varlıklı yolcularla dolduracaklar" dedi. Thomas, aktarmasız uçuş başlatılan yolculuk rotalarına ilginin arttığını da kaydetti.

 

İçerik: BBC
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!