Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Britanya 50 Yaşın Üzerindeki Kişiler Sağlık Sorunlarını Saklamayı Tercih Ediyor

Araştırmaya göre, Britanya'da 50 yaşın üzerindeki kişiler önemli sağlık sorunları sevdiklerinden saklamayı tercih ediyor.

OnePoll.com tarafından gerçekleştirilen ankete göre, Britanya'daki 50 yaşın üzerindeki her beş kişiden birinin ciddi bir sağlık sorunu olmasına rağmen sessiz kaldığı belirtildi. Ayrıca her 10 kişiden birinin bu bilgiyi 12 aydan daha uzun bir süre sakladığı ortaya kondu.

 

Sevdiklerinin Endişelenmesini İstemiyorlar

 

Her 10 kişiden 6'sı sevdiklerinin endişelenmemesi için, % 29'u ise sağlık durumundan utandıkları için söylemediğini itiraf etti.

 

Fotoğraf: Her 10 kişiden 6'sı sevdiklerinin endişelenmemesi için, % 29'u ise sağlık durumundan utandıkları için söylemediğini itiraf etti. (GIE)

 

Araştırmada ayrıca katılımcıların % 11'i eşlerinin kendilerinden sağlık durumlarını sakladıklarını keşfettiğini dile getirdi.

 

Paylaşmak Sorunları Azaltıyor

 

Çalışmayı yürüyen Signia'dan Maarten Barmentlo "Yaşlandıkça sağlığımızın daha kırılgan bir hale gelmesi çok doğal. Ancak hatırlanması gereken en önemli şey, paylaşılan bir problemin yarı yarıya azalmasıdır. Bazen sağlık sorunu kaygıları taşımak, kişiye daha çok zarar verebilir" dedi.

 

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Mirror, Independent
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!