Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Birleşik Krallık'taki Havaalanlarında Alkol Satışına Kısıtlama Geliyor

Hükümet havaalanlarında ve uçuşlarda sarhoş yolcuların sebep olduğu olayları önlemek için yeni bir düzenleme arayışında.

İçişleri Bakanlığı (The Home Office) havaalanlarında hizmet veren bar ve pubların lisanslarının gözden geçirileceğini açıkladı. Buna göre havaalanlarında alkollü içki satan bar, restoran ve dükkanlar, ülkedeki genel alkol satış kurallarına tabi olacak. Alkol satış kurallarına göre, ülkede sabah 10'dan önce alkol satışı yapılması yasak.

 

Seyahat Ortamının Daha Güvenli Hale Getirilmesi Amaçlanıyor

 

İçişleri Bakan yardımcısı Victoria Atkins konu hakkında "Çoğu kişi uçuşlarda sorumlu davranıyor, ancak herhangi kargaşa yaratıcı hareket ya da sarhoş davranış kabul edilemez. Bu hükümet, hava yolu yolcularının seyahat ortamının güvenli ve keyifli kalmasını sağlamayı taahhüt ediyor" açıklamasında bulundu.

 

Fotoğraf: Havaalanlarında alkollü içki satan bar, restoran ve dükkanlar ülkedeki genel alkol satış kurallarına tabi olacak. (GIE)

 

Eylül ayında hava yolu sektörü, sarhoş yolcuların uçağın zorunlu inişine sebep olmaları halinde 80 Bin Sterline kadar para cezasıyla karşılaşabileceği uyarısında bulundu. Uçuş sırasında sarhoş olan yolcular, 5 Bin Sterline kadar para cezasının yanı sıra havacılık kurallarını ihlal etmekten 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilirler.

 

Sarhoş Yolcu Nedeniyle Uçak Havaalanına Geri Döndü

 

Bir süre önce Ibiza istikametli bir Ryanair seferinde sarhoş bir yolcunun yarattığı kargaşa nedeniyle uçak Manchester Havaalanı'na geri dönmek zorunda kalmış, sarhoş yolcu tutuklanmıştı.

 

Fotoğraf: Hava yolu şirketleri personelinin % 87'si, Birleşik Krallık havalimanlarında ya da bu havaalanlarından kalkan uçuşlarda sarhoş yolcu davranışına tanık oluyor. (Shutterstock)

 

İngiltere'deki Unite sendikasının 4 bin kabin görevlisiyle yaptığı ankete göre, İngiltere merkezli hava yolu şirketleri personelinin % 87'si, Birleşik Krallık havalimanlarında ya da bu havaalanlarından kalkan uçuşlarda sarhoş yolcu davranışına tanık oldu.

 

İçerik: Euronews
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!