Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Ryanair Kabin Bagajlarından Ücret Almaya Başladı

Düşük maliyetli seferler düzenleyen İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair, 1 Kasım'dan itibaren yolcuların uçağa aldıkları el bagajları için ücret alacaklarını açıkladı.

Ryanair'in yeni düzenlemesiyle yolcular el valizlerini koltukların üstlerinde yer alan dolaplara yerleştirmek için ek ücret ödemek zorunda kalacak. Check-in işlemi öncesi kabin bagajlarına ödenecek ücret 6 Euro olarak belirlenirken, kayıt sonrası 8 ile 10 Euro arası olacağı açıklandı. Ancak koltuk altına yerleştirilen el çantaları ve küçük sırt çantalarından ücret alınmamaya devam edilecek.

 

Zaman Kaybına Sebep Oluyor

 

İrlandalı havayolu şirketi, 'yolcuların bagajlarını yerleştirirken zaman kaybına sebep olduklarını ve bu yeni düzenlemeyle bekleme sürelerini minimuma indirmeyi hedeflediklerini' açıkladı.

 

Fotoğraf: Check-in işlemi öncesi kabin bagajlarına ödenecek ücret 6 Euro olarak belirlenirken, kayıt sonrası ise 8 ile 10 Euro arası olacak. (GIE)

 

Tasarruf yöntemleriyle bilinen Ryanair'in yeni ek ücretleri ise seyahatçiler tarafından tepkiyle karşılandı. Son dönemde, Ryanair’ın bagajda olduğu gibi diğer çeşitli ek ücretlerle günde yaklaşık 5 Milyon Sterlin kazandığı ortaya çıkmıştı.

 

Havacılık Sektöründe Ekstra Ücretler Artıyor

 

Son yıllarda uçak bileti alacak olan yolcuların en çok dikkat ettiği noktalardan biri bagaj hakkı ve fazla bagaj bedeli. Havacılık sektöründe özellikle ucuz tarifeli havayolu şirketlerinin çoğalmasıyla, firmalar düşük kâr marjlarını artırmak için ek gelir peşinde.

 

Fotoğraf: Son yıllarda uçak bileti alacak olan yolcuların en çok dikkat ettiği noktalardan biri bagaj hakkı ve fazla bagaj bedeli. (GIE)

 

Kargoya verilen bagaj için ücret isteyen havayolu şirketinin sayısı giderek artıyor. Seyahat edenler son dakikada ek olarak ödenen ücretlerin bazen bilet fiyatına kadar çıkmasından şikayetçi.

 

İçerik: Air News Time
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!