Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Hayalinizdeki Aracı Kullanmak Artık Daha Kolay

İçinde bulunduğumuz yıllarda birçok sektör gibi otomotiv sektörünün de baş döndürücü bir hızla gelişmesi, modellerin çeşitlenip çoğalması, her geçen gün farklı teknolojik özelliklerin araçlara eklenmesi insanların onlara artık farklı bir gözle bakmasını sağlıyor.


Günümüz koşullarında İngiltere’de neredeyse her eve bir araç düşerken, araştırmalar sürücülerin ekonomik sebeplerden dolayı ikinci el araç kullanmayı tercih ettiğini gösteriyor.

 

“YENİ ARAÇ KULLANMAK ELBETTE HERKESİN HAYALLERİNİ SÜSLER.”

 

İki genç girişimci Cemal Polat ve Ali Kalkan bu slogandan yola çıkarak, son yıllarda popülaritesi artan Car Leasing ile yeni araç kullanmak isteyenlere bu imkanı sunuyor. Bizler de Londrali.com olarak onları ziyaret ettik ve Car Leasing hakkında merak edilen soruları sorduk.

 

Gelin öncelikle bu iki genç iş adamını tanıyalım ve ardından Car Leasing hakkında söylediklerine kulak verelim…

 

Röportajımıza hoş geldiniz. Başlamadan önce okuyucularımız için bize biraz Cemal Polat’ı anlatır mısınız?

 

Cemal Polat: Hoş bulduk. Aslen Sivaslıyım. 25 yıldır Londra’da yaşıyorum. Buraya geldiğimde henüz 4 yaşında olduğum için “Bütün hayatım Londra’da geçti.” diyebilirim. Üniversitede ekonomi üzerine eğitim aldıktan sonra, yüksek lisansımı da bu alanda yaptım.

 

Eğitim hayatımın ardından altı yıl boyunca öğretmenlik yaparak, ekonomi, işletmecilik ve finans dersleri verdim. Bu süreç içinde kendi işimi kurmak istediğim için yeni arayışlar içindeydim. Aldığım eğitim ile bağlantısı olan bir iş yapmak istedim ve ailem de bana bu konuda destek verdi.

 

Ali Bey şimdi de sizi tanıyabilir miyiz? Ne kadar zamandır İngiltere’desiniz? Neler yapıyorsunuz? Biraz kendinizden bahseder misiniz?

 

Ali Kalkan: Merhaba. Ben de aslen Sivaslıyım; ama İstanbul’da doğdum. 28 yaşındayım. Ortağım Cemal Polat ile arkadaşlığımız ilkokul yıllarına dayanıyor. Yani birbirimizi 7-8 yaşlarından beri tanıyoruz.

 

Cemal Polat: Ali Bey ile ilkokul ve ortaokulda birlikte eğitim aldık. Daha sonra yollarımız lise ve üniversite yıllarında ayrıldı. O iş dünyasına atıldı, bense eğitim hayatıma devam etmeye karar verdim.

 

Yıllar sonra sosyal medyada birbirimizi tekrar bulup konuştuk ve arkadaşlığımızı tekrar pekiştirdik. Ali Bey’e projemden bahsettim, o da kabul etti ve birlikte bu işe başladık.

 

Okul yıllarından kalma birlikte geçirdiğiniz ve hiç unutamadığınız bir anınız var mı?

 

Ali Kalkan: Okul döneminde çok hikâyemiz oldu. Ama benim unutamadığım en güzel anım ilkokul yıllarımızdan kalma bir fotoğraf. Orada aslında birbirimizden ne kadar farklı olduğumuzu görmek mümkün. Benim üzerimde mont, atkı, eldiven ne ararsan var. Üstelik mevsim kış bile değil. Cemal Bey ise ince bir montla. Hâlâ o fotoğrafa baktığımızda güleriz. Ailemin tek çocuğu olduğum için, annem bana çok düşkündür. Bu yüzden beni üşümemem için küçükken iyice sarıp sarmalardı. Ama halen üşüyorum. (Gülüşmeler)

 

Fotoğraf: Röportaj konuklarımız Ali Kalkan (solda) ve Cemal Polat (sağda)...  

 

Uzun yıllardır Londra’dasınız. Sizi artık Londralı yapan bir şeylerin olduğunu düşünüyor musunuz?

 

C.P: Eğitim hayatımı Londra’nın dışında geçirdim. İşim ve ailem Londra’da olduğu için bugün burada yaşıyorum; ama Londralı olduğumu söyleyemem. Kendimi hiçbir zaman Londralı olarak tanımlayamadım. Hep bir şeyler eksik kalıyor, hissedemiyorum, ama bugün sahip olduğum her şeyi bana Londra verdi. Dolayısıyla aslında buranın bana kazandırdıkları beni Londralı yapıyor.

 

A.K: Hayatımı İngiltere’ye borçluyum; ama ben de kendime “Londralıyım” diyemiyorum. Konuştuğum dil ve aksanım beni Londralı yapıyor; ama görüntümün yapmadığı çok belli. (Gülüşmeler)

 

Stresli bir iş hayatınızın olduğunu düşünüyoruz. İşiniz dışında yapmaktan keyif aldığınız şeyler nelerdir?

 

C.P: Aslında öğretmenlik yaptığım dönemde daha stresli bir yaşantım vardı, kendime vakit ayıramıyordum. Bu durum içinde olduğum sektöre girdiğim andan itibaren değişti. Spor yapmayı çok seviyorum. Her sabah, günün temposuna ayak uydurmak için evimdeki koşu bandında yarım saat koşuyorum. Bunun dışında yemek yemeyi seviyorum. Değişik tatlar denemekten keyif alıyorum. Ayrıca sinemaya gitmeyi de seviyorum.

 

A.K: Tatile gitmek beni motive ediyor. Londra’da sevdiğim yerlerde yemek yemek benim için de çok önemli. Fırsat buldukça Chelsea ve Kensington’taki sevdiğim barlara gidiyorum. Spor yapıyorum; futbol oynamaktan keyif alıyorum. Sesim çok iyi değil; ama bağlama çalıyorum ve elimden geldiğince buradaki konserleri takip etmeye çalışıyorum.

 

İşiniz genelde otomobiller üzerine. Bu sektöre girmeden önce de otomobillere özel bir ilginiz var mıydı?

 

C.P: Açıkçası benim hiç ilgim yoktu. Sadece otomobillerin markalarına ve görüntülerine bakardım. (Gülüşmeler) Pahalı bir spor otomobilim olsun hiç istemedim, zaten hız yapmayı da sevmem. Bu işe başladıktan sonra da bu düşüncem değişmedi; ama müşterilerimize Leasing yaptığımız için araçları artık daha yakından tanımam gerekiyor ve işime bir profesyonel olarak bakıyorum.

 

 

A.K: Sadece kendi ihtiyaçlarım için kullanmak dışında, benim de otomobillere büyük bir ilgim yoktu. Dürüst olmak gerekirse, ileride böyle bir iş yapacağımı da düşünmezdim.

 

Biraz da iş konuşalım. Best Contract Cars şirketinden bahseder misiniz? Nasıl kuruldu, kaç yıldır bu işin içindesiniz? Şirketiniz tam olarak hangi alanlarda hizmet veriyor?

 

C.P: Şirketimiz genç bir şirket, 2015 yılından beri hizmet vermeyi sürdürüyoruz. ‘Car Leasing’ hem bizim hem de toplumumuz için yeni bir konu; ama aslında otomobil sektöründe hızla gelişerek büyük bir pazar payına sahip olmuş durumda. Biz de önce kendimiz deneyimleyerek avantajlarını keşfettiğimiz için bu sektöre girmeye karar verdik. Şu anda sadece Car Leasing alanında hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra personal purchase, contract purchase, hire finance da yapıyoruz; ama bunları müşterilerimize pek tavsiye etmiyoruz; çünkü Car Leasing ödemeleri küçük, avantajları büyük bir yöntem.

 

Şirketinizin toplumumuz için farklı ve yeni bir iş üzerine çalıştığından bahsettiniz. Peki, insanların bu konuya ilgileri ne düzeyde? Nasıl tepkiler aldınız?

 

A.K: Yeni bir şirket olmamıza rağmen büyük bir ilgi ve yoğunluk olduğunu söyleyebilirim. Hem toplumumuzdan hem de arkadaşlarımız ve ailemizden olumlu tepkiler aldık. İnsanlar sistemin çalışma tarzını duyunca şaşırsalar da, “Böyle bir şey varsa biz de yapalım.” diyorlar. Sektörde böyle bir açık vardı ve biz bu açığı doldurmak istedik. Elbette bir ilki gerçekleştirmiş olmak, bize hem sorumluluk hem de gurur veriyor ve bunun bize mutluluk, kazanç ve bereket getirdiğine inanıyoruz. 

 

Okuyucularımız için Car Leasing’in ne olduğunu anlatabilir misiniz?

 

C.P: Car Leasing, sıfır araçları, 2, 3 ya da 4 senelik kontratlarla satın almaktır. Kontrat süresi bittiği zaman aracınızı isterseniz geri verip yerine sıfır başka bir araç alırsınız, isterseniz de o aracı satın alırsınız. Burada amaç, ödediğiniz kadar kullanmanız. Kontrat sonunda aracınızı satın alsanız bile, satın alıyormuş gibi ödeme yapmadığınız için ödediğiniz fiyat daha düşük oluyor.

 

Müşterilerimiz satın aldıkları araçlarını ilerleyen yıllarda satmak istediklerinde, değerinin çok altında kaldığı için zarar ediyorlar. Car Leasing ise kısa dönemde zarar etmeden son model araçlara binmenizi sağlıyor. Bu metot aslında, telefon kontratı gibi bir anlaşma yaparak araç almaya benziyor. Üstelik sıfır bir araca binmenin önemli avantajları vardır. Masrafları ve problemleri daha az olur. Garantisi vardır. Bizimle çalıştığınız takdirde 1 yıllık MOT da ödemezsiniz.

 

A.K: Car Leasing ile kısa süreli kontratlarla son model araçlar sunuyoruz. Bunun içinde Road Tax’ın ilk senesi ve Breakdown Cover garantisi gibi paket olarak sunduğumuz hizmetler de var.

 

 

Car Leasing’de ayrıca Initial Payment dediğimiz önceden ödenmesi gereken depozito miktarı çok daha az oluyor ki, bu da alıcı için büyük bir kolaylık anlamına geliyor.

 

Sizce bir şahıs ya da şirket araç alacağı zaman neden Car Leasing’i iyi bir seçenek olarak düşünmeli?

 

C.P: İlk sene vergi ödemiyorlar. Bizim şirketimizin bir hizmeti olarak ilk yıl onların yerine biz ödüyoruz. Bütün araçlarımız garantilidir ve Breakdown Cover dediğimiz yolda kaldıkları zaman sunulan servis ile birlikte gelir. Şirketler ayrıca araçlar için ödediği VAT bedelinin belirli bölümünü devletten geri alabiliyorlar. Bu da onlar için çok büyük bir artı. Araçlarını şirkete gider olarak gösterebiliyorlar.

 

Şirketinizde Car Leasing dışında müşterilerinize farklı hizmetler de sunuyor musunuz?

 

C.P: Şirketimizde Car Leasing’in yanı sıra verdiğimiz Personal Contract Purchase servisi ile kontrat sonunda isterlerse araçlarını satın alabiliyorlar. Ancak bu durumda fiyat yükseliyor ve faiz ekleniyor. Yani arabayı satın alıyormuş gibi Leasing yapmış oluyorsunuz. Oysa Car Leasing’de faiz yok. Dolayısıyla bu kontrat şeklini çok önermiyoruz.

 

 

“Ben müşteriniz olmak istiyorum” diyelim. Nasıl başvuracağım? O süreç nasıl başlıyor, neler oluyor, nasıl bir prosedür izleniyor? Biraz anlatır mısınız?

 

C.P: İlk olarak nasıl bir araç almak istediğinizi ve bütçenizin ne kadar olduğunu bilmemiz gerekiyor; çünkü Financial Conduct Authority (FCA) bizden müşterilerimize adil davranmamızı talep ediyor. Bu yüzden müşterilerimizin sahip olduğu koşulların dışında onlara tavsiye vermemiz yasak. Müşterilerimiz istedikleri aracı seçtikten sonra, onların bazı bilgilerini alarak kredi kontrollerini yapıyoruz.

 

Eğer bu süreçte başarılı olursak sipariş formunu dolduruyoruz. O belgede araç bilgilerinin yanı sıra ne zaman teslim edileceği, nerden alınacağı gibi bilgiler ile aylık ödeme ve senelik km sınırı planı da bulunuyor. Sipariş formu fabrikaya gönderiliyor. Daha ucuz olduğu için araçlarımızı fabrikalarından almayı tercih ediyoruz. Eğer araç o sırada fabrikada mevcut ise, bu süreç sadece 2 hafta sürüyor.

  

Eğer müşterinin ödemelerinde bir sıkıntı çıkarsa ne oluyor? O zaman nasıl bir süreç başlıyor?

 

C.P: Bu durumda taahhütlerini yerine getirmemiş oluyor, yani İngilizcede söylediğimiz gibi “default” durumuna düşüyor. Bu da kredi belgelerine ekleniyor ve sonrasında araç şirketi aracını geri almak durumunda kalıyor. Tüm bunlar kredi notunun düşmesine ve 6 yıl boyunca finansal durumunun etkilenmesine sebep oluyor.

 

İngiltere 2. Futbol Ligi’nin köklü kulüplerinden Leyton Orient FC ve Crawley Town FC ile 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları için sponsorluk anlaşması imzaladığınızı öğrendik. Bu fikir nasıl doğdu, nasıl karar verdiniz?

 

C.P: Yaşadığımız bölgeye yakın bir kulüp olduğu için Leyton Orient Kulübü’nü seçtik. Kulübe karşı bir sempatimiz var. Ayrıca şirketimizin ismini o bölgede de duyurmak istiyorduk. Tüm bunlardan dolayı bizim için güzel bir adım oldu. Hem büyük bir kitlesi olan hem de bölgede çok iyi bilinen bir futbol kulübü. Üstelik çok pozitif ve yardımsever bir kulüp.

 

Takımın stat sponsorluğunu üstlendik. Stadın üstünde bulunan büyük pankartta ve billboardlarda ismimiz geçecek. Önümüzdeki sene de büyük bir aksilik olmazsa forma sponsoru olacağız.

 

A.K: Leyton Orient ikinci ligde olmasına rağmen Londra’nın en köklü kulüplerinden bir tanesi. Onlarla bu yönde bir anlaşma sağladığımız için mutluyuz. Crawley Town FC ile de benzer bir sözleşmemiz bulunuyor. Forma arkasında ve stat içerisinde reklamlarımız olacak. Antrenman tişörtlerine de sponsor olduk.

 

Erkekler futbolla daha çok ilgileniyorlar. Otomobiller için de aynı durum söz konusu. Bu nedenle onlara ulaşabilmek için bu tür sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirmeyi uygun gördük.

 

Sizin futbolla aranız nasıl? Hangi takımı tutuyorsunuz? Futbola olan ilginizin bu sponsorluk anlaşmaları üzerinde ne derece etkisi oldu?

 

C.P: Beşiktaş’ı destekliyordum; ama artık Türkiye ligini takip etmiyorum. Burada ise fanatik derecede Liverpool taraftarıyım; ama stadı uzakta olduğu için maçlarına pek gidemiyorum.

 

A.K: Galatasaraylıyım. İngiltere’de ise, iyi olduğu dönemlerde Chelsea’yi yakından takip ediyordum; fakat şimdi sponsoru olduğumuz takımları yakından takip edeceğiz. (Gülüşmeler)

 

BCC gelecekte kendini nerde görüyor? Planlarınız nelerdir?

 

C.P: Önümüzdeki iki yıl içinde Kuzey, Güney, Doğu ve Batı Londra’da olmak üzere başkentin dört bir yanında ofis açmayı düşünüyoruz. İkinci ofisimiz Güney Londra’da olacak. Planlamalarına şimdiden başladık. Tüm Londra’ya hitap edebilecek şekilde ofislerimizi açmaya devam edeceğiz. Londra dışında da iki şirket ile anlaşmaya vardık. Onlara şubeler vereceğiz; ama farklı bir isim altında kendi hizmetlerini sürdürecekler.

 

 

Böyle bir iş kurma fikri nasıl ortaya çıktı?

 

C.P: İki sene önce kendi aracımı ben de Car Leasing ile aldım ve böylelikle bu yöntemle tanıştım. Biraz araştırınca daha da cazip geldi. Sistem çok basitti. Elimdeki bütün nakit parayı bir araca verip ziyan etmek istemedim. Bir form doldurdum, bir telefon ve mailin ardından 3 hafta sonra aracım kapımdaydı. Sonra “Bu işi ben de yapabilir miyim?” diye düşünmeye başladım. Bir buçuk senelik bir araştırma ve planlamanın ardından başvurularımızı yaptık, sınavlarımızı geçtik, otomobil şirketleriyle anlaştık ve böyle bir iş doğdu.

 

İlk başlarda hiç zorluk yaşadınız mı? Car Leasing işini yapmak için neler gerekiyor?

 

A.K: Car Leasing alanında faaliyette bulunmak için Financial Conduct Authority’ye (FCA) bağlı olmak zorundasınız. Bunun prosedürü ise aslında çok uzun ve zahmetli. Bir seneye kadar uzayabiliyor. Biz büyük uğraşlarımızla bu süreci 7 – 8 aya kadar indirebildik. Bu süreçte çeşitli sınavlardan geçtik. Temiz bir sicil ve güçlü bir finans gerektiriyor. Bunun bizim toplumumuzda daha önce bir örneği daha olmadığı için onlara da güven vermemiz önemliydi. Dolayısıyla kurulum aşamasından sonra, bu yeni konsepti kabul ettirme süreci başladı.

 

Medyayı çok iyi kullandığınızı biliyoruz. Bu gibi çalışmalarda yer almanın şirketinize nasıl bir katkısı olduğunu düşünüyorsunuz?

 

C.P: Medyanın en büyük yararı binlerce insana kolayca ulaşabilmemiz. Bu sayede insanlar o an ihtiyaç duymasalar bile, böyle bir uygulamanın ve şirketin varlığından haberdar oluyorlar. Konserlere sponsor oluyoruz, gazetelere ilanlar ve röportajlar veriyoruz. Hatta yakında radyo vasıtasıyla da insanlara ulaşmayı düşünüyoruz. Tüm bu çalışmalarımızdan olumlu dönüşler ve etkileşimler alıyoruz.

  

Şirketiniz bir ortaklık üzerine kurulu. Biraz bize ortaklık yapınızdan ve karar alma süreçlerinde birlikte nasıl hareket ettiğinizden bahsedebilir misiniz?

 

C.P: Bir iş için karar vermemiz gerektiğinde, Ali Bey ile oturup konuşur ve analizini yaparız. Bütün uzun ve kısa vadedeki kararlarımızı masaya yatırırız ve birlikte karar vererek uygulamaya geçeriz.

 

İngiltere’de araç satın alırken özellikle nelere dikkat etmek gerekiyor? Yeni bir araç satın almak isteyenlerin, ileride herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için ne gibi önlemler almaları ya da neler yapmaları gerekiyor?

 

C.P: Öncelikle bütçelerini ve almak istedikleri araçtan ne beklediklerini net bir şekilde belirlemeleri gerekiyor. Yeni bir araç satın alırken; sigortasını, yakıtını, aklınıza gelebilecek her şeyini hesaba katarak karar vermek önemli. Yeterince düşünmeden bir otomobil satın aldıkları takdirde, günün sonunda masrafları ummadıkları bir seviyeye çıkmış olabilir. Bunun yanı sıra satın almak istedikleri aracın özelliklerini de iyi bilmeleri gerekiyor. Biz zaten bütün bu bilgileri kendileriyle paylaşıyoruz. Ayrıca araçlarına Gap Insurance yaptırmalarını öneriyoruz. Böylece araçlarının değeri hurdaya çıksa dahi aradaki farkı Gap Insurance’dan alabilirler. Bu sigorta türü çok hesaplı olmasının yanı sıra müşterilerimizi de ekonomik anlamda destekleyebilecek bir güvence teşkil ediyor.

 

İnsanlar Car Leasing’e ne kadar hakimler? Car Leasing’in bilinirliğini arttırmak için ne gibi yöntemler kullanıyorsunuz?

 

C.P: Car Leasing toplumumuzca az bilinen bir kavram. İnsanların leasing kavramına aşina olmalarını sağlamak için “kiralama” terimini kullanmaktan kaçınarak, Car Leasing ismini ön plana çıkarıyoruz ki, insanlar bunun ne olduğu merak edip öğrensinler ve faydalarını görebilsinler. Kiralama ile arasındaki farkın anlaşılması için doğru bir şekilde anlatılması lazım. Biz de bu nedenle medya aracılığı ile Car Leasing’i tanıtmaya çabalıyoruz.

 

 

Piyasada sizin gibi Car Leasing yapan şirketler olduğunu biliyoruz. Sizi diğerlerinden ayıran özelliğiniz nedir? İnsanlar neden Best Contract Cars’ı tercih etmeliler?

 

C.P: Bu işi yapan çok fazla şirket var; ama bizim gibi Türkçe hizmet veren başka bir Car Leasing şirketi bulunmuyor. Biz müşterilerimize bu hizmeti kendi dillerinde anlatarak, kafalarındaki en ufak kuşkunun bile ortadan kalkmasını sağlıyoruz. Çünkü bir kontrata imza atacaklar, dolayısıyla konuya çok iyi derecede hakim olmaları ve neyi imzaladıklarını bilmeleri gerekiyor. Ayrıca biz yüz yüze servis veriyoruz ki, bu Car Leasing şirketlerinde yaygın olan bir yöntem değildir. Diğer şirketler her şeyi telefon ve mail üzerinden hallediyorlar. Biz birebir hizmet verdiğimiz için, insanlar bize güven duyuyorlar. Müşterilerimizin araçlarını temin etmemiz için onların kişisel bilgilerini almamız gerekiyor. Kimlik, ehliyet gibi kişisel evraklarının kopyalarını, işlemlerini tamamladıktan sonra müşterilerimizin gözleri önünde imha ederek içlerinin rahat olmasını sağlıyoruz.

 

Son olarak Londralı okuyucularına iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

 

C.P: Zaman ayırıp bu röportajı okudukları için, kendilerine teşekkür etmek isterim.

 

A.K: Yeni ve son model bir otomobil satın almak niyetinde olan ya da bu konuda sadece fikir sahibi olmak isteyen herkese kapımız açık.

 

Best Contract Cars Vehicle Leasing & Contract Hire:

Adres: 823 High Road, Tottenham, London, N17 8ER

Telefon : 020 8935 5736

Cep Telefonu : 07736 469 566

E-mail: sales@bestcontractcars.com

Web Adresi: TIKLAYINIZ

 

 

Röportajlarımızın son bölümünde; konuklarımıza sorduğumuz eğlenceli sorulara 'hızlı' cevaplar vermelerini istiyoruz. Soruların iptali ya da cevap değiştirme gibi şanslarının olmadığını da belirtelim. Bakalım konuklarımız sorularımıza '3 saniyede' nasıl cevaplar vermiş?

 

ALİ KALKAN

 

1) √ Çin Yemeği mi, √ Hint Yemeği mi?

 

2) √ Premier Lig mi, Süper Lig mi? Neden?

 

Kalite farkı diyebilirim.

 

3) Spor otomobil mi, √ Klasik mi?

 

4) Bir filmde oynama şansınız olsa aksiyon filminde mi, yoksa √ komedi filminde mi rol almayı tercih ederdiniz?

 

5) Çok ünlü bir sanatçı mı olmak isterdiniz, başarılı bir √ sporcu mu? Neden?

 

Hem sporu seviyorum hem de başarılı olmak benim için önemli bir kriter.

 

6) Arsenal mi, √ Tottenham mı?

 

7) Aşık olduğunuz kadın iş sebebiyle dilini hiç bilmediğiniz bir ülkeye taşınacak. Sizin de burada aileniz ve oturmuş bir işiniz var. √ Her şeyinizi bırakıp onunla gider misiniz, yoksa burada mı kalırsınız? Neden?

 

Yaşadığımız çağda aşık olmak da, onu bulmak da zor olduğu için sanırım her şeyi bırakıp onunla giderdim.

 

CEMAL POLAT

 

1) Çin Yemeği mi, √ Hint Yemeği mi?

 

2) √ Premier Lig mi, Süper Lig mi? Neden?

 

Futbol kalitesi ve hızı yüzünden.

 

3) Spor otomobil mi, √ Klasik mi?

 

4) Bir filmde oynama şansınız olsa aksiyon filminde mi, yoksa √ komedi filminde mi rol almayı tercih ederdiniz?

 

5) Çok ünlü bir sanatçı mı olmak isterdiniz, başarılı bir √ sporcu mu? Neden?

 

Küçüklüğümden beri hep başarılı sporcuları örnek aldım.

 

6) Arsenal mi, √ Tottenham mı?

 

7) Aşık olduğunuz kadın iş sebebiyle dilini hiç bilmediğiniz bir ülkeye taşınacak. Sizin de burada aileniz ve oturmuş bir işiniz var. √ Her şeyinizi bırakıp onunla gider misiniz, yoksa burada mı kalırsınız? Neden?

 

Onunla giderim. Çünkü kendime güveniyorum. Neresi olursa olsun, orada da başarabilirim. Sevdiğim insanı kaybetmektense, bu uğraşı kabul ederim.

 

Londrali.com / Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır

Röportajlarımıza siz de konuk olmak ister misiniz?
Röportaj Başvurusunda Bulun
Reklam

Facebook'ta Biz

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!