Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Tottenham'ın Yeni Stadyumu 2017'de Bitecek

İngiltere’nin köklü futbol kulüplerinden biri olan Tottenham Hotspur, inşaatı süren yeni stadyumuna 2017 yılında taşınacağını duyurdu.

Başta Tottenham ve Edmonton olmak üzere Haringey ve Enfield sakinlerini de yakından ilgilendiren stadyumun kapasitesi 58 bine kişiye çıkıyor. 

 

Halen ligin ilk 6 sırasında mücadele eden takımın mevcut sahasının yeterli gelmediğini vurgulayan kulüp yetkilileri, 36 bin sezonluk biletli seyircilerinin bulunduğunu, bekleme listelerinde bulunan taraftarlarla birlikte bu sayının 47 binin üzerinde olduğunu kaydediyor.

 

 Tottenham Stadyum 2017Image: BBC£450 milyon maliyetle tamamlanması beklenen yeni stadyum projesi ile 275 dolayında konut eğitim kampüsleri, bir süpermarket ve buz pateni ile standların yer alacağı büyük bir alan inşa edilecek.


128 yıldır Tottenham’da faaliyet gösteren Tottenham Hotspur kulübünün her hafta on binlerce Tottenham taraftarını bölgeye taşıyor. Bölgenin ekonomik ve sosyal durumuna önemli ölçüde katkı sağlayan kulüp,  Londra’nın en yoksul ve işsizliğin en yüksek olduğu bölgeleri arasında bulunan Tottenham’ın gelişimi için de kritik bir öneme sahip bulunuyor. 

 

Özellikle stadyumun yakınında bulunan ve Türkiye’li girişimcilerin sahibi bulunduğu çok sayıda gıda işletmesi de, maç günlerinde bölgeye gelen onbinlerce taraftarın verdiği canlılık ile ayakta kalıyor.

 

Kaynak: Eurovizyon.co.ukEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!