Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Acil Serviste Saatlerce Bekleyen Hasta Ölü Olarak Bulundu, İngiltere

İngiltere'de hizmet veren ve A&E olarak bilinen acil servis biriminde uzun süre bekleyen bir hastanın ölü olarak bulunduğu açıklandı.

Kalite Komisyonu Bakımı'nın yayınladığı rapora göre, bir hastanın 4,5 saat boyunca ölü olarak bir acil servis biriminde beklediği ortaya çıktı.

 

Yayınlanan bilgiler arasında, olayın yaşandığı gece North Middlesex University Hastanesi'nde birçok doktorun görev başında olduğu da belirtildi.

 

Fotoğraf: Acil servislerde yaşanan birçok eksiklik günyüzüne çıktı. (BHA)

 

İngiltere'de hizmet veren sağlık birimlerinin acil servislerinin 'yetersiz' olarak görülmesinin ardından ortaya çıkan bu bilgi ile sağlık sektöründeki tartışmalar yeniden alevlendi.

 

Hastanenin nisan ve mayıs aylarında yapılan komisyon raporunda ortaya çıkan bilgilerin ardından, hastane yetkilileri yaşananlardan dolayı büyük üzüntü duyduklarını ve gerekenin yapılacağını duyurdular.

 

Raporlarla Birlikte Ortaya Çıkan Gerçekler

 

Raporda ayrıca önemli gecikmelerin yaşandığı ve gerekli ekipman onarımlarında eksikliklerin bulunduğu ifade edildi. Orta dereceli hemşirelerin doktorların girişi olmadan, ambulansla gelen hastaları değerlendirdiği de ortaya çıktı.

 

Raporu yayınlayan müfettişler, araştırmaların yapıldığı hastanelerin hiçbirinin üst düzey bir servis sağlamadığına dikkat çektiler.

 

M. Koyuncu (Londrali.com)

Kaynak: BBC En Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!