Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Bu Hafta Antalya Restoran`ın Konuğu Olduk

Antalya Restaurant’ın Nottingham ve Bath’dan sonra üçüncü şubesi olan Southamptan Row’dayız. Geçmişleri 20 yıl öncesine dayanıyor, Londra`da ki şubelerinde 2009 ‘dan beri hizmet veriyorlar. Tam olarak 2009 un 9.ayından itibaren. Üstelik müdavimleri de oldukça fazla. Daha çok yabancı müşterileri fethetmeyi başarmış kaliteli hizmet veren bir restoran burası. Gelin hep birlikte Antalya Restoran`ı tanıyalım.

Mekanımız gerek dizaynı, gerek kendine has havası ve ağırlığıyla Osmanlı kültürünü birebir yansıtıyor. Kiremit rengi koltukların orjinalliği, usta ellerden çıkmış duvar işlemeleri ile tamamlanıyor. Duvarları süsleyen tabloların her biri ayrı bir hikaye anlatıyor misafirlerine. Bizim için de içeri girer girmez Londra’nın soğuğu yerini sıcacık bir tebessüme bıraktı. Öyle içten ve samimi ki sahibi Mehmet Bey; mütevaziliği ve yakınlığıyla hepimizi mest etti.

 


 

Her zevke hitap edebilecek kadar geniş bir menüye sahipler. Mutfaklarında Bolu’lu ve Giresun’lu ustaları ile tecrübeli bir ekiple çalışıyorlar. Peki menüde neler var? İştah açan başlangıçlar, mezeler, sıcacık çorbalar, rengarenk salatalar, farklı pişirme teknikleri ve sunumlarıyla tavuklar, etler, balıklar ve tatlılar. Seçim yapmak bizim için çok kolay olmadı açıkcası. Bunların dışında çeşitli makarnaları, vejeteryan menüleri de var. Çorbaları her gün değişiyor ama beni en çok şaşırtan Karadeniz de bile her yerde bulamayacagınız balık çorbası burada mevcut.

 

En çok tercih edilen özel menüleri Ottoman Feast Menu. Ana yemek ve  karışık mezelerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Tatlı ve çay (kahve) ile birlikte alkollü içecek hariç kişi başı £20,95. Menülerini biraz inceleyince gördüm ki buna bağlı kalmayıp tercih edeceğiniz bir yemek ve içki iki kişi için yaklaşık £40 civarında oluyor. Fiyat bakımından iy bir tercih yaptığınızın kanıtı denilebilir.

 

Ve tabiî ki yemekleriyle flört edebilecek kadar güçlü bir şarap kavları var. Türk mutfagında bu kadar kapsamlı şarapların yer alması beni oldukça şaşırttı. İki çeşit yerli şarapları bulunuyor. Listenin gerisi diğer ülke şaraplarına ait. Ülkelere göre sıralanmış şaraplar seçimde kolaylık sağlıyor. Böylece denenmeye değer iddialı şaraplar da rahatlıkla size göz kırpabiliyor. Ve en çok rağbet gören ev şarapları El Zafiro (tinto&blanco) 2012 rekolteli. İspanya’nın bağlarından sofralara geliyor. Kırmızı şaraplarını Tempranillo ve Shiraz, beyaz şaraplarınıysa Eva ve Sauvignon Blanc kupajı oluşturuyor.

 

Geniş grupların da rahatlıkla tercih edebileceği bir mekan. İş çıkışı ve hatta öğle arası ofis çalışanlarının uğrak yeri olmuş. Gelmek isteyenler için en yakın istasyon Russel Square. Gelmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var. Çünkü burası dünyanın bir çok yerinden misafir ağırlıyor. Anlaşılan herkesin kalbine dokunuyor ve iz bırakıyor.

 

Kendilerine bizi en iyi şekilde ağırladıkları için teşekkür ediyoruz ve onlara şimdilik veda ediyoruz.

 

Genel kanım; fiyat olarak Londra merkezinde bulunan kaliteli bir restorant için çok uygun, menüleri oldukça geniş ve hizmet oldukça kaliteli.

 

Son olarak Antalya Restoran`a uğramak isterseniz: 103-105 Southampton Row, London WC1B 4HL

 

Rezervasyon için 020 7580 5355 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 


 

Bundan sonra Londra`da mutfağımızı ve bizleri tanıtan güzel restoran ve mekanları buradan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşcakalın.

 

Londrali.com / Copyright 2014 © Tüm Hakları SaklıdırEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!