Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Yanlış Tedavi Uygulanan Kadın NHS'e Açtığı Tazminat Davasını Kazandı

Londra'daki bir hastanede diş tedavisi gören genç annenin yüzünde kalıcı hasar oluştu.

Leytonstone'da yaşayan Katie Cross'un, Whipps Cross Hastanesi'nde geçirdiği diş tedavisinin ardından yüzünde yemek yemesini zorlaştıran sinir hasarı meydana geldi. Cross'a geçirdiği tedavi sonrası yüzünde oluşan hasar nedeniyle NHS tarafından 15 Bin Sterlin ödendi.

 

18 Ay Sürebileceği Söylendi

 

Cross, 2014 yılının Ocak ayında şiddetli diş eti ağrısı ve iltihaplanması nedeniyle hastaneye başvurmuştu. 

 

31 yaşındaki Cross başından geçenlerle ilgili şöyle konuştu: "İlk başta her şeyin iyi olacağını düşündüm, ama ertesi gün bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım. Dudaklarım ve çenemin bir tarafı hissizleşmişti. Diş etlerim acıyordu ve uyuşukluk nedeniyle yemek yiyemiyordum. Bana normale dönmesinin 18 ay sürebileceği söylendi, ama buna inanmadım. Çünkü daha önce kimse bana bundan bahsetmemişti."

 

Fotoğraf: Katie Cross'un, Whipps Cross Hastanesi'nde geçirdiği diş tedavisinin ardından yüzünde sinir hasarı meydana geldi. (Mirror)

 

Cross, "Gözyaşlarına boğulduğumu hatırlıyorum. Buna nasıl alışacağımı bilmiyordum. Bazen yemek yerken farkında olmadan döküyordum, çünkü ağzımı yeterince hissedemiyordum. Bu çok utanç vericiydi." dedi.

 

NHS 15 Bin Sterlin Ödedi

 

Cross'un dava açmasının ardından, uzmanlar tarafından diş kayıtları ve röntgen filmleri incelendi. Doktorlar, kökünün çengel şeklinde olması nedeniyle dişin çekilmemesinin gerektiğine belirtirek, bu durumun sinir hasarı riskini artırdığını dile getirdiler. Cross, geçirdiği sinir hasarı nedeniyle açtığı tazminat davasının ardından NHS'ten 15 Bin Sterlin aldı.

 

Hastaneden yapılan açıklamada ise, Cross'tan özür diledi.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynak: Standard



En Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!