Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Çarptığı Evdeki Bir Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sürücü Hakim Karşısına Çıktı

Direksiyon hakimiyetini kaybederek bir eve çarpan ve o sırada evde bulunan bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sürücü hakim karşısındaydı.

İskoçya'da 2013 yılındaki sevgililer gününde yaşanan olayda, George Marshall tarafından sürülen kamyon, direksiyon hakimiyetini kaybederek, 55 yaşındaki Catherine Bonner'in yaşadığı eve çarpmıştı. Kaza sırasında North Ayrshire'daki Fairlie bölgesinde bulunan evin bir bölümü yıkılmış, Bonner'in eşi Jim McColl da ağır yaralanmıştı. 

 

Kilmarnock Sheriff Mahkemesi'nde görülen olayda, sürücünün kaza öncesinde öksürük nöbeti geçirdiği ve kazaya bu nöbetin sebep olabileceği belirtildi.

 

Fotoğraf: Kamyon direksiyon hakimiyetini kaybederek iki katlı eve çarptı. (Centre Press)


Kaza sırasında sürücü GeorgeMarshall'ın aracının arkasında yol açan kamyonetin sürücüsü olan 77 yaşındaki William McCrindle kaza anını şu sözlerle anlattı: "Kazanın olduğu yerde sola doğru bir viraj var, ama kamyon eğimi alamadı ve doğrudan evin içine daldı. Tam bir felaket anıydı" dedi.

 

McCrindle, "Müthiş bir patlama oldu. Bir anda tuğlalar her yere uçuşmaya başladı. Aracımı park edip eve doğru koştum. Yaklaşık 1,5 metre büyüklüğünde bir kum yığını gördüm. Kamyon duvara gömülmüştü. Bir kişi bana kayaların altında bir kadın olduğunu söyledi. Hemen 999'u arayıp kazayı bildirdim." şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Catherine Bonner (Centre Press)

 

Mahkeme salonunda bulunan Dr. Peter Bloomfield ise kaza sebebine ilişkin konuşmasında, "Testler sürücünün kalbinin zayıf olduğunu gösteriyor. Karotis sinüs aşırı duyarlılığının (kan basıncı ve kalp hızının düşmesine sebep olan hastalık) öksürük atağı ile birleşmesi, kişinin kendinden geçerek bayılmasına yol açabilir. Benim düşünceme göre, öksürük atağı aracın kontrolünün kaybedilmesiyle yakından ilişkiliydi." sözlerine yer verdi.

 

Duruşmanın devam ettiği öğrenildi.

 

Haber: Ö. Aytekin

Kaynaklar: Mirror, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!