Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Britanya'nın AB'den Ayrılması İçin 5 Yıllık Bir Süreye İhtiyacı Var

Londra Borsası Grubu (LSE) Üst Yöneticisi Xavier Rolet'e göre, Britanya'nın Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılırken en az beş yıllık bir geçiş sürecine ihtiyaç var.

Parlamentoda vekillerin sorularını yanıtlayan Rolet, ülkede finansal istikrarın korunabilmesi adına Britanya'nın AB’den çıkışı için beş yıllık bir geçiş sürecinin gerekli olduğunu kaydetti.

 

AB’den resmen çıkış sürecini başlatacak olan 50. maddenin yürürlüğe sokulması ile iki yıl içerisinde tüm müzakereleri tamamlaması gerektiğini hatırlatan Rolet, bu sürenin yeterli olmadığını savundu.

 

Rolet, "Mali istikrarın sağlanması için yapılması gereken, mevcut ticaret şartlarının korunması. En azından bir süreliğine muhafaza edilmesi." ifadelerini kullandı.

 

Fotoğraf: Rolet, Britanya'nın AB’den çıkışı için beş yıllık bir geçiş sürecinin gerekli olduğunu düşünüyor. (CNBC)

 

LSE Üst Yöneticisi Rolet, Britanya'nın gerekli düzenlemeleri yapmadan birlikten ayrılması halinde Londra’nın finans merkezi City of London’dan çok sayıda çalışanın başka finans merkezlerine gidebileceği uyarısında bulundu.

 

Rolet, "Net bir istikamet olmadan, devam eden operasyonlarımız, işlerimiz ve müşterilerimiz bizi beklemez." ifadesini kullandı.

 

Kaynak: AAEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!