Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

27 Yıl Londra'da Yaşadıktan Sonra Sınır Dışı Ediliyor

1991 yılında İngiltere'ye yerleşen Stojan Jankovic'in birkaç gün içinde sınır dışı edileceği ortaya çıktı.

Camden New Journal'da yer alan habere göre, 1991 yılında Yugoslovya'dan ayrılarak İngiltere'ye yerleşen Stojan Jankovic'in sığınma başvurusunun geri çevrildiği ve ülkede kalma süresinin 1999'da sona erdiği belirtildi.

 

Jankovic'in 15 yıldır çalışmakta olduğu Earth Natural Foods'un sahibi John Grayson, bu süre boyunca Jankovic'in vergilerini ve sigortasını ödediğini söyleyerek, çalışanının şimdi neden tutuklandığını anlayamadığını sözlerine ekledi.

 

Fotoğraf: Jankovic, 15 yıldır  Earth Natural Foods'ta çalışıyor. (Google Maps)

 

Jankovic'in geldiği bölgenin artık Sırbistan'a ait olduğu ifade edilirken, Grayson "Ancak o hiçbir zaman Sırbistan vatandaşı olmadı. Bir Sırbistan pasaportuna sahip olmadı. Onun Sırbistan'da yaşama hakkı olup olmadığınu bile bilmiyoruz." dedi.

 

Sınır Dışı Edilmemesi İçin Kampanya Başlatıldı

 

52 yaşındaki Jankovic'in çalıştığı Kuzey Londra'daki Earth Natural Foods'un müşterilerinden Anne Hall ise, "Onu yıllardır tanıyorum. Çok özel biri. İyi eğitimli, barışsever ve sevgi dolu bir insan. Bunun olabildiğine inanamıyorum" şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Jankovic şimdi Dorset'teki bir gözaltı merkezinde tutuluyor. (Google Maps)

 

İçişleri Bakanı Amber Rudd'un Jankovic'in sınır dışı edilmesi kararını durdurması için bir dilekçe hazırlanarak kampanya başlatıldı.

 

İmza Atmaya Gittiğinde Tutuklandı

 

Yaklaşık 10 yıldır düzenli olarak göçmenlik bürosuna imza atmaya gittiği belirtilen adamın, geçtiğimiz hafta yine imza atmaya gittiğinde tutuklandığı belirtildi.

 

Jankovic'in şimdi Dorset'teki bir gözaltı merkezinde tutulduğu öğrenildi.

 

Haber: Londrali.com

Kaynak: MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!