Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

17 Yaşındaki Formula 4 Pilotu Her İki Bacağını Da Kaybetti

İngiltere'de pazar günü yarışta geçirdiği kaza sonrası ağır yaralanan 17 yaşındaki Formula 4 pilotu Billy Monger'in her iki bacağı da kesildi.

17 yaşındaki Formula 4 pilotu Billy Monger'ın geçtiğimiz pazar günü İngiltere'nin Donnington Park pistinde düzenlenen yarış sırasında kaza geçirdiği öğrenildi. Arızalanan bir başka Formula 4 aracına çarpması sonucu kullandığı otomobilin içinde sıkışan Monger, ancak 90 dakikalık bir çalışmanın ardından kurtarılabildi.

 

Kaza sonrası ambulans helikopterle Nottingham'da tam teşekküllü bir hastaneye kaldırılan Monger'ın, geçen zaman içinde bir dizi ameliyat geçirdiği, fakat her iki bacağının da kesildiği açıklandı.

 

Fotoğraf: Genç Formula pilotu, 4 yıldır JHR Developments ile yarışıyordu. (WV)

 

Morger'in yarıştığı takım JHR Developments'ın Direktörü Steven Hunter, ekip olarak 'yürek parçalayan' bir dönemden geçtiklerini söyledi. Hunter, Monger'in dört yıldır takımda yer aldığını ve 'olağanüstü bir karaktere' sahip olduğunu sözlerine ekledi.

 

Formula 1 pilotları Jenson Button ve Lewis Hamilton, kaza geçiren genç pilota yardıma etmek için bir bağış kampanyası başlattı. Kampanyada hedef rakam olan 260 Bin Sterlinin yaklaşık iki katına ulaşıldı. Button, kampanyaya 15 Bin Sterlin bağışla katkıda bulundu.

 

Kaynak: BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!