Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Havaalanındaki Güvenlik Fark Etmeyince, El Bagajındaki Silahla Uçtu

Los Angeles havaalanından Tayvan'a gidecek bir yolcu, dış uçuşlar terminalindeki güvenlik fark etmeyince el bagajındaki silahla uçakta yolculuk etti.

Santa Monica Emniyeti'nde çalışan 42 yaşındaki polis memuru Noell Grant'ın, silahın el bagajında olduğunu, ancak Tayvan'ın başkenti Taipei'de yolculuğu için uçağını değiştirirken fark ettiği belirtildi. Yetkililere haber verdiğinde ise, mesele çözülene kadar Tayvan topraklarından çıkması yasaklandı.

 

Yaşanan olayın ardından ABD federal yetkilileri, Los Angeles havaalanında standart güvenlik prosedürlerine gerektiği gibi uyulmadığını kabul etti.

 

Fotoğraf: ABD federal yetkilileri, Los Angeles havaalanında standart güvenlik prosedürlerine gerektiği gibi uyulmadığını kabul etti. (RTE)

 

Bagajdaki silahın Grant'ın özel ateşli silahı olduğu ve görevde kullanmadığı anlaşıldı. Grant, silahı ve altı adet mermiyi bavulunda taşıdığını fark ettiğinde, Tayland'daki ailesinin yanına tatile gitmek için Taipei'den uçağını değiştirmeye çalışıyordu. Polis memurunun ABD'ye geri döndüğünde disiplin cezası alıp almayacağı ise, henüz bilinmiyor.

 

Kaynak: BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!