Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'daki Asit Saldırıları Artarak Devam Ediyor

Son dönemde Londra genelinde artan asit saldırıları endişeye yol açtı.

Özellikle çeteler arasında yaygın olarak kullanılan asitler, kolay taşınabilir olması ve kontroller sırasında gözden kaçabilmesi gibi sebeplerle tercih ediliyor. Şişede muhafaza edildiği durumlarda içecek olduğu düşünülen asitler, bu gibi sebeplerle saldırganların başlıca silahı haline gelebiliyor.

 

Kuzey Londra'daki Islington bölgesinde yaşanan asitli saldırıda, sokakta yürümekte olan bir aile hedef alındı. Saldırgan, 8 Nisan Cumartesi günü iki yaşındaki çocukları ile yürümekte olan ailenin yanına yaklaşarak, Hai isimli babaya asit ile saldırdı.

 

Fotoğraf: Islington bölgesinde yaşanan asitli saldırıda, sokakta yürümekte olan bir aile hedef alındı. (Google SV)

 

Saldırıda babanın yanı sıra 36 yaşındaki eşi ile oğlu da asitten etkilendi. Saldırıyı anne ve çocuğu küçük yanıklarla atlatırken, babanın yaralarının daha ağır olduğu belirtildi.

 

Gece Kulübünde Asitli Saldırı!

 

Bir başka asitli saldırı, Doğu Londra'daki bir gece kulübünde meydana geldi.

 

Fotoğraf: Saldırının meydana geldiği Mangle isimle gece kulübü. (Google SV)

 

16 Nisan gecesi yaşanan saldırıda, Dalston'da bulunan ve 600 kadar kişinin eğlendiği Mangle adlı gece kulübünde 12 kişi yaralandı.

 

Fotoğraf: Gece kulübünde asit saldırısına uğrayanlardan biri de Sophie Hall isimli genç kızdı. (NGN)

 

Saldırının iki grup arasında yaşanan gerginliğin ardından, gruptaki bir kişinin elindeki şişenin içinde bulunan asidi diğer grubun üzerine püskürtmesiyle gerçekleştiği öğrenildi.

 

Asit Saldırıları Okul Kapılarına Kadar Dayandı

 

Basına yansıyan haberlere göre, bir diğer asitli saldırı ise Dagenham'daki bir okulda yaşandı. Sydney Russell School'da yaşanan asitli saldırının ardından soruşturma başlatılırken, yaşları 12, 13 ve 15 olan üç öğrenci gözaltına alındı. Saldırıda pek çok kişinin yaralandığı, 3 kişinin de Doğu Londra'daki bir hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

 

Haber: Londrali

Kaynaklar: BBC, Sun, NGNEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!