Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Babası Hüseyin Gülbudak'ı Bıçaklayarak Öldüren Oğlunun Cezası Belli Oldu

Kuzey Londra'daki kafede müşterilerin önünde babası Hüseyin Gülbudak'ı bıçaklayarak öldüren gencin cezası belli oldu.

Psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen B. Gülbudak, geçtiğimiz sene ağustos ayında babası Hüseyin Gülbudak'ın işlettiği kafeye gelerek, onu 24 kez bıçaklayıp öldürmüştü. Cinayeti işlediğinde 21 yaşında olan B. Gülbudak, 1 Ağustos 2016 günü akşam 18:30'da Kilburn High Road üzerindeki Efes Restaurant'a gelmiş, kendisini durdurmaya çalışan müşterileri de öldürmekle tehdit etmişti.

 

Uğradığı bıçaklı saldırının ardından 49 yaşındaki Hüseyin Gülbudak, hastaneye kaldırılmış, ancak yapılan tüm mühalelere rağmen 90 dakika sonra hayatını kaybetmişti.

 

Fotoğraf: Hüseyin Gülbudak ve eşi Sebiha Gülbudak (Facebook)

 

Saldırıdan Önce Mektup Yazdı

 

Gencin restorana gitmeden önce evinde yazdığı bir mektupta, babasını öldürmeyi planladığı ve bunun için bir silah almayı denediğini ortaya çıkmıştı.

 

Olayın ardından Hüseyin Gülbudak'ın kuzeni yaptığı açıklamada, "O çok iyi bir babaydı. Her zaman önceliği ailesiydi. Hiç tatil yapmadı, çok sevdiği ailesine ve çocuklarına destek olak için hep çalıştı. O mükemmel bir aile babasıydı" şeklinde konuşmuştu.

 

Fotoğraf: B.Gülbudak, babasının işlettiği kafeye gelerek, onu 24 kez bıçaklayıp öldürmüştü. (Ben Morgan)

 

Bugün hakim karşısına çıkan B. Gülbudak'ın 16 yaşından beri uyuşturucu kullandığı, saldırıdan önceki aylarda da sesler duyduğu gerekçesiyle birkaç kez Kuzey Londra'daki North Middlesex Hastanesi'ne gittiği öğrenildi. Saldırıdan bir ay önce de annesi tarafından hastaneye götürüldüğü ve annesinin hastane görevlisine oğlunun zihinsel sağlığının yerinde olmadığını söylediği belirtildi.

 

B. Gülbudak çıkarıldığı mahkemede, en az 6,5 yıl uygulanmak üzere ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Gülbudak'ın hapis cezasının yanı sıra güvenli bir sağlık merkezinde tutulmasına karar verildi.

 

Haber: Londrali.com

Kaynak: StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!