Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar Görevine Başladı - Londra

Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu görevine atanan Emirhan Yorulmazlar hafta başında fiilen görevine başladı. Emirhan Yorulmazlar, Ağustos 2012’den bu yana Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nde siyasi danışman olarak görev yapıyordu.

ohns Hopkins Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Dış Politika Enstitüsü üyesi olan Yorulmazlar, daha önce de Harvard Üniversitesi’nin Weatherhead Centre for International Affairs üyesiydi.


Yorulmazlar, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde Yardımcı Özel Danışman ve Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2005 ile 2009 yıllarında İran’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde görev yapan Yorulmazlar, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. Yüksek lisansını London School of Economics’te Avrupa Politikaları üzerine yapan Emirhan Yorulmazlar, Davutoğlu’nun en güvendiği diplomatlardan birisi olarak biliniyor.


Fahri Başkonsoloslar da Göreve Başlıyor


Türkiye Cumhuriyeti’nin Belfast ve Cardiff fahri konsoloslukları için de atamalar Cumhurbaşkanı’nın imzasından geçerek onaylandı. Belfast Fahri Konsolosluğu’na Robert David Stewart Campbell olarak atanırken, Charles Robert Vincent Norris ise Cardiff Fahri Konsolosu oldu.


Fahri konsoloslar 18 Şubat Salı günü Londra’daki Büyükelçilik Rezidansı’nda resmen tanıtılacak.

 

Kaynak: Eurovizyon.co.uk



En Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!