10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Kola Şişesi İle Okula Alkol Sokan Öğrenci Hastanelik Oldu

İngiltere'de gerçekleşen olayda, sınıf arkadaşıyla birlikte gizlice okula soktukları votkayı içen 12 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı.

Somerset'in Taunton bölgesinde yaşanan olayda, 12 yaşında bir öğrencinin, okula alkol getiren bir arkadaşı ile birlikte votka içtiği belirtildi. Fenalaşarak hastaneye kaldırılan öğrencinin kanındaki alkol seviyesinin, sürüş için olan yasal sınırın 2,5 katı olduğu ortaya çıktı.

 

Exeter Hastanesi'ne kaldırılan öğrencinin annesi, "Yaklaşık 13 yıldır ebeveynlik yaptıktan sonra, bugün geçirdiğim en kötü 24 saati yaşıyorum." şeklinde konuştu.

 

Anne yaptığı açıklamada "Onu bahçede bayılmış bir halde bulunca bir şeylerin ters gittiğini anladım. Ona göre, sadece yorulmuştu, ama giderek kötüye gidiyordu. Pek çok kez kustu. Onu böyle görmek korkunçtu." dedi.

 

Fotoğraf: Okulda arkadaşları ile votka içtiği ortaya çıktı. (Irving of Exeter)

 

Ambulans ile hastaneye götürülen çocuğun ilk önce menenjit, felç ya da migren geçirdiği düşünüldü. Alkol üç saatin ardından gelen raporda, alkol zehirlenmesi yaşadığı ortaya çıktı.

 

Kola Şişelerinin İçinde Okula Sokuluyor

 

Okullarda yapılan araştırmalarda, bazı öğrencilerin kola şişeleri içinde okula votka getirdiği tespit edilirken, anne sözlerine şöyle devam etti: "Bu çocuklar diğer öğrencileri kendilerine uymaları için zorluyor. O neredeyse ölebilirdi. Şimdi ise çok üzgün. Yaşıtların birbirine yaptığı baskı kimi zaman ölümcül bir hale gelebilir. Ebeveynler çok dikkatli olmalılar."

 

Yaşanan olayın ardından veliler bu konuda uyarılarak, çocuklarının okula alkol getirmesini önlemek amacıyla daha dikkatli olmaları istendi.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Metro, Daily MailEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Ziynet Sali Live In London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!