10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Tower Bridge'te Bindikleri Asansör Düşen Çift, Açtıkları Davayı Kazandı

Hayallerindeki Avrupa tatilini gerçekleştirmek üzere Londra'ya gelen Avustralyalı çiftin, Tower Bridge'teki asansörün düşmesi üzerine gördükleri zarar nedeniyle açtıkları dava sonuçlandı.

Graham ve Bronwyn Cowan çifti, 2009 yılında çıktıkları tatillerinin ilk gününde Tower Bridge'te bindikleri asansörün düşerek zemine çarpması sonucu korku dolu anlar yaşamıştı. Yaşlı çift, o sırada düşmekte olan asansörün içinde bulunan 10 kişinin arasındaydı.

 

Sidney'de yaşayan çift, kazanın sorumluluğunu üstlenen asansör şirketi Temple Lifts Limited'e dava açmıştı. Mahkeme yıllar sonra sonunda sonuçlandı.

 

Önce bir takım sesler duymaya başladıklarını söyleyen Cowan çifti, daha sonra asansörün sallanarak inmeye başladığını belirtti. Gelen yüksek bir sesin ardından hızla inmeye başlayan asansörün, sonrasında durduğu, fakat tekrar düşmeye başladığı ifade edildi.

 

Hem Fiziksel Hem de Zihinsel Zarar Gördüler

 

2009 yılının mayıs ayında yaşanan olayda çiftin her ikisinin de hem fiziksel hem de zihinsel olarak zarar gördüğü kaydedildi.

 

Fotoğraf: Graham ve Bronwyn Cowan çifti (Standard)

 

Mahkemede söz alan 64 yaşındaki Graham Cowan, kazada son bacağının kırıldığını ve omuriliğinin çatladığını belirterek, o günden beri seyahat etmekten korktuğunu, hatta pencereleri temizleyen insanları gördükçe bile endişe duyduğunu dile getirdi. 63 yaşındaki eşi ise, mahkemeye verdiği demeçte, kaza sırasında ayak bileğinin ve ayak baş parmağının kırıldığını söyleyerek, halen asansör korkusu yaşamaya devam ettiğini sözlerine ekledi. 

 

Yargıç Peter Wulwick çiftin kaza sırasında meydana gelen yaralanmaları ve tatillerinin mahvolması gerekçesiyle Graham Cowan'a 60 Bin ve eşi Bronwyn Cowan'a ise 80 Bin Sterlin olmak üzere toplamda 140 Bin Sterlin ödenmesine hükmetti.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Ziynet Sali Live In London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!