Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Theresa May Seçim Vaatlerini Açıkladı

Birleşik Krallık'ta yapılacak genel seçimlere sayılı günler kala ülkenin Halifax bölgesinde halka seslenen Başbakan ve Muhafazakar Parti Genel Başkanı Theresa May seçim beyannamesini açıkladı.

Theresa May halktan, Brexit sürecinde AB’ye karşı elinin güçlü olması için, 8 Haziran’daki meclis seçimlerinde kendisine salt çoğunluk verilmesini istedi. May, 88 sayfalık seçim beyannamesinde, göçü kısıtlama, ekonomiyi güçlendirme ve istikrarı koruma sözü verdi.

 

Theresa May "Güçlü ve istikrarlı bir liderliğe her zamankinden çok ihtiyacımız var. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde hayatımızın en zorlu anlarını yaşayacağız. Ulusumuz için belirleyici bir süreç. İngiltere için bir dönüm noktası olacak bu süreçte nasıl bir ülke olduğumuzu ve bizden sonraki nesli nasıl bir gelecek beklediğini göreceğiz." şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Theresa May halktan kendisine salt çoğunluk verilmesini istedi. (Getty)

 

Hafta başında Bradford’da seçim vaatlerini açıklayan İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn anketlerde hızlı bir yükseliş yakalayarak, oy oranını %34’e çıkardı. Postacılık, ulaşım ve enerji sektörlerini yeniden kamulaştırma sözü veren Corbyn, sağlık ve sosyal harcamaları da arttıracağını belirterek, sol kanadın seçmenin de ilgi odağı oldu. Corbyn’e göre Brexit ya çalışan işçinin, ya da ülkeyi vergi cennetine çevirmeye çalışan kapitalistlerin zaferiyle sonuçlanacak.

 

2015 seçiminde büyük yenilgi alan Liberal Demokrat lideri Tim Farron ise, 'ortak pazar üyeliğinin sürmesini ve ülkeye göçmen alımının devam etmesini öngören sancısız bir Brexit' istiyor. Partisinin parlamento seçimlerini kazanması durumunda AB ile varılan Brexit anlaşmasının son halini referandumla halkın onayına sunacağını belirtiyor.

 

Kaynak: EuronewsEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!