Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Kiracısı Komşuları Rahatsız Ettiği İçin Ev Sahibi Ceza Aldı, İngiltere

Kiracısı yüksek sesle müzik dinleyen ev sahibi para cezasına mahkum edildi.

Ev sahibi Jason Duffield, kiracısının 36 saat boyunca yüksek sesle müzik dinleyerek komşularını rahatsız etmesi üzerine para cezasına çarptırıldı. Kiracının bir süre önce evden taşınması ve yeni adresini açıklamaması üzerine, ev sahibi Duffield belirtilen cezayı ödememek için talepte bulundu.

 

Duffield, "Açıkçası bu cezayı nasıl ödeyebileceğimi bilemiyorum. Mahkemede avukatlar ve komşular bile beni evde görmediklerini söylediler. İşlemediğim bir suçtan sorumlu tutulmak delilik." şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Ev sahibi Duffield, kiracısının yaşadığı evde hiç oturmadığını söylüyor. (Caters)

 

Birmingham'da yaşadığını belirten Duffield, kiracısının yaşadığı Staffordshire'un Tamworth bölgesindeki evde hiç yaşamadığını sözlerine kaydetti. Geçtiğimiz yıl evden gelen gürültü nedeniyle polis tarafından uyarı alan ev sahibi, North Warwickshire Belediyesi yetkililerinin evdeki ses sistemini ve televizyonlara el koyduğunu dile getirdi.

 

Duffield, "Kiramı uyardım, ama o bana müziğin çok gürültülü olmadığını söyledi. Daha sonra polisin eve geldiğini ve eşyalara el koyduğunu öğrendim." dedi.

 

Fotoğraf: Kiracının yaşadığı ev (Caters)

 

Duffield'ın, Nuneaton Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen oturumda, belediyeye 10 Bin Sterlin para cezasının yanı sıra, masraflar için 6 Bin Sterlin ve mağdur tazminatı olarak 170 Sterlin ödemesine karar verildi.

 

Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Steve Maxey, "Bu para cezası işlenen suçun ciddiyetini yansıtıyor. Jason Duffield, polisten ve belediyeden gelen uyarıları göz ardı etti ve Dordon'daki komşularının üzülmesine ve sorun yaşamasına neden oldu." şeklinde konuştu.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!