Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Polis, Sağlık Merkezinden Kaçan Saldırgana Karşı Uyardı: Tehlikeli, Kesinlikle Yaklaşmayın

Metropolitan Polisi, Hackney'de yaşlı bir kadını çantasını çalmak için yerlerde sürükleyen saldırganın görüntüsünü yayınlarken, bölge halkını dikkatli olması konusunda uyardı.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, 28 yaşındaki Sanchez Edwards olduğu tespit edilen bir kişinin, 92 yaşındaki bir kadının arkasından sessizce yaklaşarak çantasını almaya çalıştığı görülüyor. Çığlık atarak çantasını tutmaya çalışan kadın, hırsızın peşi sıra bir müddet yerde sürükleniyor.

 

Kısa Bir Süre Önce Eşini Kaybetmişti

 

Saldırı sonrası vücudunda çürükler meydana gelen yaşlı kadının çantasında sadece cep telefonu, seyahat kartı ve 100 Sterlin para bulunduğu belirtilirken, artık dışarı çıkmaya çekindiği öğrenildi. Korktuğu için isminin açıklanmasını istemeyen kadının, yaşadığı saldırıdan kısa bir süre önce 70 yıllık eşini kaybettiği ortaya çıktı.

 

27 Haziran günü 14:40'ta Hackney'deki Hoxton Street üzerinde yaşanan olay sonrası polis, Edwards'ın peşine düştü.

 

Video: Talihsiz kadının çantasının çalındığı ve yerde sürüklendiği an (Youtube)

 

Kimliği tespit edilen Edwards'ın paranoyak şizofreni teşhisiyle bir psikiyatri merkezinde tedavi görürken 17 Mayıs tarihinde kaçtığı, geçmişinde uyuşturucu kullanmış olduğu ve şiddet olaylarına karıştığı açıklandı.

 

Polis, Edwards'ın toplu taşıma araçlarında görülebileceğini, ancak kendisinden uzak durulması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

 

Polis, Halkı Uzak Durması İçin Uyardı

 

Hackney polis memuru Paul Ridley, "Sanchez Edwards, şiddet geçmişi olan tehlikeli bir insandır. Onu bulmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz, ancak bu konuda halkın da yardımına ihtiyacımız var. Onu görürseniz, yanına yaklaşmayın ve hemen 999'u arayın veya yakınlardaki bir polis memuruna haber verin." şeklinde konuştu.

 

Edwards'ı tanıyanların ayrıca 101 numaralı telefondan polisi ya da 0800 555 111 numaralı telefondan Crimestoppers'ı da arayabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Met Police, Metro, YoutubeEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!