10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Dikkat! Tesco, Zararlı Bakteri İçeren İki Ürününü Geri Çağırdı

Ünlü süpermarket zinciri Tesco, iki ürününü içinde gıda zehirlenmesine yol açan Campylobacter bakterisi bulunduğu gerekçesiyle geri çağırıyor.

Tesco'dan yapılan açıklamada 160 gramlık tavuk salatası ile 315 gramlık tavuk, brokoli, badem ve kaju fıstığı salatasının içinde gıda zehirlenmesine neden olabilecek Campylobacter bakterisinin bulunduğunun tespit edildiği duyuruldu.

 

160 gramlık ürünün 2,10 Sterlinden, 315 gramlık ürünün ise 3,5 Sterlinden satıldığı belirtildi. Her iki ürünün de son kullanma tarihlerinin 12 ve 13 Temmuz olduğu açıklandı.

 

Fotoğraf: Tesco, iki ürününü içinde gıda zehirlenmesine yol açan Campylobacter bakterisi bulunduğu gerekçesiyle geri çağırıyor. (Tesco)

 

Gıda Standartları Ajansı (Food Standards Agency), Tesco'nun diğer ürünlerinin bu durumdan etkilenmediğini ifade ederken, açıklanan ürünlerin kesinlikle yenilmemesi gerektiği ve iade edildiği takdirde ödemesinin yapılacağı bilgisini paylaştı.

 

Her Yıl 280 Bin Kişi Zehirleniyor

 

Campylobacter bakterileri genellikle çiğ veya az pişmiş etlerde, pastörize edilmemiş sütlerde ve arıtılmamış sularda bulunuyor. Her yıl bu bakteri yüzünden 280 bin gıda zehirlenmesi vakası yaşanıyor. Hastalığın belirtileri arasında ishal, mide bulantısı, kusma ve ateş gösteriliyor.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynak: FSA, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Smart Accidentclaims

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!