Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da Bir Gecede Art Arda 5 Asitli Saldırı Düzenlendi

Dün gece başkent Londra'da 70 dakika içinde 5 asitli saldırının düzenlendiği açıklandı.

Metropolitan Police'ten yapılan açıklamada, dün gece 2 motosikletli saldırganın, trafikte bekleyen diğer motosiklet sürücülerine asit attığı ve bazılarının araçlarını çaldığı belirtildi.

 

Fotoğraf: Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans gönderildi. (Twitter @999London)

 

Açıklamada, ilk saldırının dün 22.25'de Hackney bölgesinde, sonuncusu ise 23.37'de Clapton'da yaşandığı kaydedildi. Saldırılarda yüzlerine asit atılan 5 kişinin yaralandığı ve çeşitli hastanelerde tedavi altına alındıkları ifade edildi.

 

Video: Londra'da 70 dakika içinde 5 asitli saldırı düzenlendi. (Youtube)

 

İkinci saldırı 22:50'de Highbury Corner'da, üçüncüsü 23:05'te Shoreditch High Street'te ve dördüncüsü 23:20'de Cazenova Road'da yaşandı. 

 

Fotoğraf: İlk saldırı dün 22.25'de Hackney bölgesinde, sonuncusu ise 23.37'de Clapton'da yaşandı. (Guardian)

 

Saldırılarla bağlantısı olduğundan şüphelenilen 16 yaşındaki bir erkeğin gözaltına alındığını ve şüphelinin sorgusuna Doğu Londra'daki bir polis karakolunda devam edildiğini açıklayan polis, görgü tanıklarının veya saldırılara ilişkin elinde görsel kayıt bulunanların yetkililerle iletişime geçmesini istedi.

 

6 Ayda 120 Asitli Saldırı

 

Son yıllarda Londra'da asitli saldırılar, dikkat çekici bir şekilde artıyor. Emniyet verilerine göre, başkentte 2015'te 261 asitli saldırı düzenlenirken, bu sayı geçen yıl 458'e yükseldi. Bu yılın ilk 6 ayında ise 120 asitli saldırı yaşandı.

 

Kaynaklar: 999London, AAEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!