Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Capital Move

Belediyeden Ev Alabilmek İçin Sevgili Taklidi Yapan İki Kardeş Yakayı Ele Verdi

Doğu Londra'da belediyeden iki yatak odalı bir ev almak isteyen iki kardeşin, yetkililere sevgili gibi davrandıkları ortaya çıktı.

Aaron Clark ve Rachelle Barritt isimli iki kardeş, çift olduklarını iddia ederek, belediyeden Dagenham bölgesindeki Alibon Road'da bulunan bir ev için başvuruda bulundular. İki kardeşin alacakları evi kiraya vermek istedikleri için böyle bir yol izledikleri öğrenildi.

 

Ancak Barritt'in gerçekte sevgilisi ve çocukları ile birlikte Norfolk'ta yaşadığının tespit edilmesi üzerine, iki kardeş hakkında soruşturma başlatıldı.

 

İki Kardeşin Cezası Belli Oldu

 

Kardeşlerin cuma günü Barkingside Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen oturumda 12 ay ertelenmiş 10 haftalık hapis cezası aldığı belirtildi. Mahkemede ayrıca kardeşlerin 3 ay boyunca elektronik takip cihazı takmalarına ve belediyeye verdikleri zarar nedeniyle 465 Sterlin ödemelerine karar verildi.

 

Fotoğraf: Alibon Road, Dagenham. (Google Street View)

 

Belediye Meclis Üyesi Dominic Twomey "Ekibimiz sayesinde bu aldatmacayı ortaya çıkarmayı başardık. Böylelikle evlerimizi gerçekten ihtiyacı olan ailelere verebiliriz." şeklinde konuştu.

 

Haber: Londrali.com

Kaynak: StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Ada Group

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!