Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Kendilerini Tesisatçı Olarak Tanıtan Hırsızlar Kuzey Londra'yı Hedef Alıyor

Londra'nın Hackney bölgesinde kendisini tesisatçı olarak tanıtan bir kişinin Murat Ganidağlı'nın evine girmesinin ardından, hırsızlık amacıyla eve iki kişinin daha girdiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü öğle saatlerinde yaşanan olayda, kendisini tamirci gibi gösteren bir kişinin Murat Ganidağlı'nın Hackney bölgesindeki evine girdiği öğrenildi. Birlikte mutfağa geçmelerinin ardından hırsızlık amacıyla iki kişinin daha evine girmiş olduğunu söyleyen Ganidağlı, olayı erken fark etmesi üzerine hırsızların hedefi olmaktan son anda kurtuldu.

 

Kendini Tesisatçı Olarak Tanıttı

 

Ganidağlı o anları şu sözlerle anlattı: "Öğlen 11:30-12:00 gibiydi. Bir kişi kapıyı yumruklayarak çalmaya başladı. Açtığımda, tesisatçı olduğunu söyleyen bir kişi üst katta çalışmakta olduğunu ve benim evimin de tesisatına bakmak istediğini söyledi. Evde yalnız olduğum için kabul ettim ve birlikte mutfağa geçtik."

 

Fotoğraf: Kendisini tesisatçı olarak tanıtan hırsız ile birlikte mutfağa geçtiler. (Ersin Er / Londrali.com)

 

Mutfağa geçtikleri sırada kapıyı kapatıp kapatmadığından emin olmadığını söyleyen Murat Ganidağlı, "Kapatmış olsam bile arkadan el çabukluğu ile açmış olabilir" şeklinde konuştu. Kendisini tesisatçı olarak tanıtan kişi ile birlikte mutfağa geçen Ganidağlı, şüphelinin kendisine sorular sormaya başladığını ve meşgul etmeye çalıştığını belirtti.

 

Evde İki Kişi Daha Olduğunu Fark Etti

 

"3-4 dakika sonra bir şeylerin ters gittiğini anladım ve onu dışarı çıkarmaya çalıştım. O sırada bir komşum da dışarıdaydı. Kendini tesisatçı olarak tanıtan kişi kaçtı. Ancak evin içinde iki kişinin daha olduğunu gördüm. Merdivenden iniyorlardı. Birini ben yakaladım, diğerini de komşum yakaladı. Aramızda bir arbede yaşandı. Komşum yere düşerek başını çarptı. Onun düştüğünü görünce, ben de tuttuğum adamı bırakmak zorunda kaldım. İkisi de kaçtılar."

 

Fotoğraf: Ganidağlı'ya yakın bir evde oturan annesinin de başına bir sene önce aynı olay gelmiş. (Ersin Er / Londrali)

 

Polise haber verilmesinin ardından, olay yerinde inceleme yapıldığı ve rapor tutulduğu belirtildi. Ganidağlı arbede sırasında boynundan yaralanırken, komşusunun hastaneye kaldırıldığı ve 3 gün boyunca tedavi gördüğü belirtildi.

 

Her Şey 5 Dakika İçinde Yaşandı

 

Her şeyin 4-5 dakika içinde yaşandığını söyleyen Murat Ganidağlı "Herhangi bir şeyimizi çalmadılar. Sadece bir odamızı dağıtmışlardı. Neyse ki erken fark ettim." dedi.

 

Fotoğraf: Murat Ganidağlı başından geçenleri Londrali ekibine anlattı. (Ersin Er / Londrali)

 

Ganidağlı evlerine giren kişileri ise şöyle tarif etti: "Eve benimle birlikte giren kişi, kısa boylu, orta yapılı ve 30-35 yaşlarındaydı. Arkamdan giren diğer iki kişi ise, 20-25 yaşlarında ve zayıftı."

 

Aynı Olay Annesinin Başına Da Gelmişti

 

Daha önce annesinin de başına benzer bir olayın geldiğini söyleyen Ganidağlı, "Geçen sene aynı yöntemle annemin de evine girmişlerdi. Ama orada ne yazık ki istediklerini almışlardı. Onun evi de bize yakın. Bu bölgeye dadanmış kişiler olabilirler, çünkü onun tarif ettiği kişi ile benim gördüğüm kişi birbirine çok benziyor. Aynı kişi olabileceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

 

Ganidağlı son olarak Londralıları bu hırsızlık yöntemine karşı uyararak dikkatli olmak gerektiğinin altını çizdi: "Rastgele kapınızı çalan insanları içeri almayın. Kimsenin böyle bir olayı yaşamasını istemem."

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)



En Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!