Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Çözümü Ambulansı Eve Dönüştürmekte Buldu

İngiltere'de artan ev fiyatlarına karşısında halktan ilginç çözümler gelmeye devam ediyor.

Açık hava etkinlikleri eğitmeni olarak çalışan Rob Skinner, eski bir ambulansı eve dönüştürerek artan ev fiyatları karşısında kendi çözümünü buldu.

 

Fotoğraf: Skinner ambulansı satın aldığında bu haldeydi. (Mercury Press)

 

Bir açık artırma sitesinden aldığı eski bir ambulansı eve dönüştürmek için iki yıl uğraşan Skinner, ambulansı ilk etapta 800 Sterline aldığını belirtirken, gerekli değişiklikleri yapmak içinde 3000 Sterlin harcadığını söyledi.

 

Fotoğraf: Ambulansı eve dönüştürmek için toplamda 3 Bin Sterlin harcadı. (Mercury Press)

 

Galler'in güneydoğusundaki Pembrokeshire'da yaşayan Skinner, "Önceki sahibi onu dönüştürmeye başlamıştı, ama tamamlamamıştı. Bitirmek epey zamanımı aldı, ama değdi. Onu yaşanabilir bir hale getirmek için ilk iki ay çok çalıştım. Böylece mümkün olan en kısa sürede taşınabildim. Ama onu ev gibi ve konforlu bir hale sokabilmek için eklemeler yapmaya devam ettim. Sanırım şimdi gerçekten harika görünüyor." şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Ambulansta lavabo, duş ve tuvalet bulunuyor. (Mercury Press)

 

Skinner, "Bir ambulansta yaşadığım için, en çok karşılaştığım soru, insanların onun içinde hayatını kaybetmiş olabileceği düşüncesinin beni ürpertip ürpertmediği oluyor. Dürüstçe söyleyebilirim ki, ürpertmiyor. Bu ambulans muhtemelen içinde hayatını kaybeden insanlardan daha çok kişinin hayatını kurtarmıştır. Ben böyle düşünmeyi tercih ediyorum."

 

Fotoğraf: Skinner, şu anda Galler'de yaşıyor. (Mercury Press)

 

Ambulansın içinde lavabo, duş ve tuvalet bulunmasına rağmen, henüz su ve elektriğin olmadığını söyleyen Skinner, ilk olarak 5 yıl önce karavanda yaşamaya başladığını söyledi: "Ev sahibi olmanın veya kiralamanın pahalı olması nedeniyle, bir kamyonette yaşamaya karar verdim. Çünkü kira için devletten yardım almak istemedim. Aksine ben yardım almadan yaşamak istedim."

 

Skinner sözlerine şöyle tamamladı: "Yıldızlara bakarak uyumak ve okyanusa bakarak uyanmak inanılmaz."

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Metro, Daily MailEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!