Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Katarakt Şikayetiyle Doktora Gitti, Gözünde 27 Kontakt Lens Bulundu

İngiltere'de katarakt ameliyatı olmak isteyen bir kadının gözünde birbirine yapışık 27 kontakt lens bulundu.

Solihull'da katarakt şikayetiyle hastaneye başvuran hastanın, şikayetlerin nedeninin gözlerinde kalan 27 kontakt lens olduğu anlaşıldı.

 

British Medical Journal'da yayınlanan olayda, ismi açıklanmayan kadının gözlerindeki 17 lensin geçen yıl kasım ayında cerrahlar tarafından tespit edildiği, son yapılan incelemelerde ise kadının gözünden 10 yeni lensin daha çıkarıldığı açıklandı.

 

Birbirine Yapışmışlardı

 

Hastanın doktoru Rupal Morjaria hastanın gözünde bu kadar lensi farkettiklerinde şaşkına döndüklerini belirterek, "Hiçbirimiz daha önce böyle bir şey görmedik, çok büyük bir kütleydi. 17 kontakt lensin hepsi birbirine yapışıktı. Ayrıca hastanın farkına varmamasına gerçekten şaşırdık, çünkü çok fazla tahrişe neden olabilirdi " dedi.

 

Fotoğraf: Katarakt şikayetiyle hastaneye başvuran hastanın, gözlerinden 27 kontakt lens çıkarıldı. (Optometry Today)

 

Sağlık ekiplerine gözlerindeki birbirine yapışık halde bulunan lenslerin farkında olmadığını ve rahatsızlıklarının göz kuruması ve yaşlılığın sonucu olduğunu düşündüğünü aktaran hasta ise, düzenli optometrist randevularına katılmadığını ifade etti.

 

35 Yıldır Lens Kullanıyordu

 

Kontakt lenslerin hastanın gözlerinde ne kadar zamandır bulunduğu bilinmemesine rağmen, hastanın son 35 yıldır aylık tek kullanımlık lensler kullandığı öğrenildi.

 

Dr. Morjaria benzer bir olay yaşanmaması için, kontak lens kullananların düzenli göz muayenelerine katılması gerektiğini belirtti.

 

Kaynak: SputnikEn Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!