Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
İlhan Şeşen Londra Konseri

150 Milyon Örümcek Birleşik Krallık'ı İstila Etmeye Hazırlanıyor

Uzmanlar sonbahar döneminde 150 milyon örümceğin üremek için özellikle evleri istila etmek üzere olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Sonbahar mevsimi Halloween, Bonfire Night ve sararan yaprakların ağaçlardan dökülmesi gibi anlamlar taşısa da, aslında bir anlama daha sahip. O da örümceklerin üreme dönemi olması...

 

Uzmanlar, hem dış ortamda hem de iç ortamda hemen her yere yerleşebilen örümceklerin, üremek için genelde uzun süre kullanılmayan evleri tercih ettiğini vurguladı.

 

Birleşik Krallık Genelinde 150 Milyon Örümcek

 

7,5 cm büyüklüğünde, kahverenkli ev örümceklerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde üremek amaçlı olarak sıcak ortamlara girme eğiliminde olacakları belirtildi.

 

Fotoğraf: 150 milyon örümcek üremek için evlerimizi mesken tutmaya hazırlanıyor. (Rex)

 

Doğabilimci Malcolm D Welshman 150 milyonluk bir nüfusun üreme dönemi için kapalı mekanlara doğru ilerlemeye hazırlandığının altını çizerken, Bristol Zooloji Topluluğu'ndan Simon Garrett "Örümcekler dışarıda yaşamayı tercih ederler, ancak partner bulmak için evlerin içlerine girmek zorundadırlar. Evler onlar için daha az yiyecek, kuru ve temiz bir ortam anlamına gelse de, onlar üremek için davranışlarını değiştirme eğilimi gösterirler." şeklinde konuştu.

 

Örümcekleri Evlerinizden Nasıl Uzak Tutabilirsiniz?

 

- Kırıntılara Dikkat!

Kırıntılar, örümceklerin avlamayı sevdiği böcekleri cezbeden unsurlardandır. Bu nedenle yerlerde, tezgahlarda ya da masaların üstlerinde kırıntı olmamasına dikkat edin.

 

Fotoğraf: Örümcekler dışarıda yaşamayı tercih etseler de, partner bulmak için evlerin içlerine girmek zorundakalıyorlar. (ZSL)

 

- Örümcek Ağlarını Temizleyin

Evinizde tavanlarda ya da pencere ya da kapı üstlerinde gördüğünüz örümcek ağlarını vakit kaybetmeden temizleyin.

 

- Bitkileri ve Tahta Yığınlarını Temizleyin

Farkında olmadan örümceklere barınak hazırlamış olabilirsiniz. Evinizin dışındaki bitkiler, zemin kattaki pencerelerinizin önüne koyduğunuz saksılar, kapınızın yakınındaki tahta yığınları, duvarları saran sarmaşıklar; örümcekler için mükemmel barınaklardır. Örümcekleri evinizden uzak tutmak için, bu gibi bitkileri ya da tahta yığınlarını temizlemeye özen gösterin.

 

Fotoğraf: Evinizde tavanlarda ya da pencere ya da kapı üstlerinde gördüğünüz örümcek ağlarını vakit kaybetmeden temizleyin. (ZSL)

 

- Delikleri ve Boşlukları Kapatın

Duvarlardaki çatlakların ya da kapı ve pencerelerdeki boşlukları kapatın.

 

- Kediler, En Doğal Yöntem

Kediler, sadece sevimli dostlarımız değildir, aynı zamanda örümcekleri de evinizden uzak tutarlar. Örümceği fark ettikleri anda avlarlar.

 

- Örümcekleri Uzaklaştırıcı Kokular

Nane ve okaliptus yağları örümcekleri uzaklaştırıcı bir etkiye sahiptirler. Kapılara ve pencerelere bu yağlardan sürmeniz onları evinizden uzak tutar.

 

Haber: Londrali.com

Kaynaklar: Independent, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam
İlhan Şeşen Live In London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!