Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
Londrali Limited

70'lik Çift 100 Kilo Uyuşturucu İle Yakalandı

Otomobillerinin çeşit bölümlerine gizledikleri onlarca kilo esrar ile yakalanan yaşlı çift, yeni bir rekora imza attı.

Hollanda'da yaşayan 68 yaşındaki bir erkek ile 75 yaşındaki bir kadının, karayoluyla Norveç'e gittiği sırada, polisin araçta uyuşturucu bulunduğu ihbarını aldığı öğrenildi.

 

Bergen kentinde aracı durduran polisin, yapılan aramada bagajda 55 kilo esrar bulduğu açıklandı. Çiftin daha fazla uyuşturucu taşıdığı şüphesi ile araçta geniş çaplı bir arama yapılmasının ardından, ön koltukların altındaki özel bölüme gizlenmiş 20 ve 25 kiloluk iki ayrı uyuşturucu paketi daha bulundu.

 

Fotoğraf: Bergen, Norveç'in güneybatı kıyısında bulunuyor. (GIE)

 

Bergen polisi, yakalanan 100 kilo esrarın, Norveç'te şu ana kadar ele geçirilen en yüksek miktar olduğunu söyledi. Norveç'e kısa süreliğine tatile geldiklerini söyleyen çiftin gözaltına alındığı belirtildi.

 

Piyasa Değeri 1 Milyo Euro'dan Fazla

 

Polise göre, ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değeri, 1 Milyon Euro'dan (yaklaşık 11 Milyon Norveç Kronu) fazla. Polisi en fazla şaşırtan konu ise, bu kadar fazla miktarda uyuşturucunun binek araç ile taşınmış olması. Çünkü Bergen polisine göre, 100 kilo uyuşturucu bu tür bir araç için çok fazla ve genellikle kamyon ile taşınan bir miktar.

 

Kaynak: BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
İlhan Şeşen Londra Konseri

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!