Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
Londrali Limited

Londra'daki Motosikletli Hırsızlık Çetesi Çökertildi

Başkent Londra'da 2,5 haftada 100'den fazla kişiyi gasp eden motosikletli hırsızlık çetesinin üyeleri hakim karşısına çıktı.

18 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasındaki 2,5 haftalık süre içerisinde 100'den fazla hırsızlık suçuna karışan çetenin çekiç ya da metal sopalarla kurbanlarının değerli eşyalarını, çoğunlukla da cep telefonlarını çaldıkları öğrenildi.

 

Hırsızlık olaylarının daha çok Camden, Westminster, Kensington and Chelsea ve Islington bölgelerinde gerçekleştirildiği aktarıldı.

 

Fotoğraf: Hırsızlık olayları daha çok Camden, Westminster, Kensington and Chelsea ve Islington bölgelerinde gerçekleştirildi. (Met Police)

 

İçlerinde 15 ve 16 yaşında gençlerin de bulunduğu üç çete üyesi 2 ve 4 ay arasında hapis cezaları alırken, 18 yaşındaki Claude Parkinson 5 yıl 3 ay, 40 yaşındaki Shamsul Chowdhury ise, 4 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum oldu.

 

Video: Başkent Londra'da motosikletli hırsızlık olayları son dönemlerde artış gösterdi. (Youtube)

 

26 Mayıs'ta Parkinson ve Chowdhury'nin evlerine yapılan baskında, polis ekipleri 30 adet telefon, birkaç dizüstü bilgisayar, 3 Bin Sterlin para ve çalıntı telefonların yer aldığı bir liste bulmuştu.

 

Fotoğraf: Polis, halkı motosikletli hırsızlara karşı uyardı. (Met Police)

 

Yetkililer ayrıca Chowdhury'nin bilgisayarında çaldığı değerli eşyaları listelediği bir belgeye de ulaşmıştı. Listede eşyaların değerinin toplamda 52 Bin 150 Sterlin olduğu açıklanmıştı.

 

Polis, Halkı Uyardı

 

Westminster Polis Teşkilatı'ndan Jess Ruddell motosikletli hırsızlara karşı insanları daha dikkatli olmaları konusunda uyararak, "Halkımızın bu konuda her zaman uyanık olması gerekiyor. Özellikle tren ve metro yolculukları sırasında değerli eşyalarına göz kulak olmalılar" şeklinde konuştu.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Guardian, BBC, Standard, Metro, Met PoliceEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!