Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da 30 Dakika Arayla İki Asitli Saldırı

Londra'da 30 dakika içinde iki ayrı asit saldırısı gerçekleştiren genç tutuklandı. Metropolitan Polisi, saldırılardan birinin kurbanı olan teslimat sürücüsünün gözlerini kaybetme tehlikesi bulunduğunu açıkladı.

Walthamstow'da bir teslimat görevlisinin, motosikletini çalmak isteyen iki kişi tarafından asit saldırısına uğradığı öğrenildi. 32 yaşındaki sürücünün Doğu Londra'daki bir hastaneye kaldırıldığı, ancak her iki gözünü de kaybetme riski taşıdığı belirtildi.

 

Polis, saldırının Walpole Road üzerinde dün akşam saat 18:00 sularında ve ikinci saldırıdan sadece yarım saat önce yaşandığını açıkladı.

 

İkinci Saldırı Tottenham'da

 

İkinci saldırıda ise, 32 yaşındaki bir başka motosikletli teslimat sürücüsü, dün 18:30 sularında Kuzey Londra'daki Tottenham'da asitli saldırıya uğradı. Saldırı sonrası olay yerine gelen itfaiye görevlileri, aside maruz kalan teslimat sürücüsünü hortumla ıslattılar.

 

Fotoğraf: Yaralılardan birinin gözlerini kaybetme tehlikesi bulunuyor. (National)


Teslimat sürücüsü yanına iki adamın yaklaştığını ve motosikletinin anahtarını istediklerini söyledi. Sürücünün anahtarı vermeyi reddetmesi üzerine, saldırganların yüzüne yakıcı bir madde attığı belirtildi.

 

Kapıları Çalıp Yardım İstedi

 

Görgü tanıklarından 83 yaşındaki Terrence Casson ve 81 yaşındaki eşi Peggy, yaralanan kişinin evlerin kapılarını çalarak yardım istediğini belirterek, olay sonrasını şu sözlerle anlattı: "Pencereden dışarı baktık. İtfaiye sesleri geliyordıı. Hepsi birden yaralı kişiye su dökmeye başladılar. Zavallı kişi kaldırımın kenarında oturuyordu. Başını ve sırtını suyla ıslattılar. Motosikletli bir teslimat görevlisiydi."

 

Fotoğraf: Motosikletli teslimat görevlileri, asitli saldırıları protesto etti. (PA)

 

Arka arkaya yaşanan iki asitli saldırının ardından, olayla ilgili bir gencin tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

 

Suç Oranlarını % 13 Artırdı

 

Asit saldırıları, geçtiğimiz yıl İngiltere ve Galler'de işlenen suçların % 13 oranında artmasına neden oldu.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Standard, Guardian, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!