Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
İlhan Şeşen Londra Konseri

Sağlık Görevlilerinin Tedavi Etmeyi Reddettiği Hasta Hayatını Kaybetti

Sağlık ekipleri, saldırganlık geçmişi bulunan bir hastayı polis desteği olmadan tedavi etmeyi reddedince adam hayatını kaybetti.

37 yaşındaki Darren James Powney'nin kalp krizi geçirdiğini düşünerek 999 acil servis ekibini aradığı belirtildi. Ancak sağlık görevlileri, Powney'in İngiltere'nin kuzeydoğusundaki Tyne and Wear'de bulunan evine bir saat sonra vardıklarında onu oturma odasında bir sandalyenin üzerine yığılmış halde buldular. 

 

Yaklaşık 1,5 Saat Tedavi Etmediler

 

28 Aralık günü yaşandığı ortaya çıkan olayda, Powney'in sabah 06:52'de sağlık ekiplerini arayarak yardım istediği öğrenildi. Ancak hayati tehlike kategorisinde sınıflandırılan çağrı sonrası, Powney'in daha önce acil servis görevlilerine agresif davranışlar sergilediği belirlendi. Bunun üzerine sağlık ekipleri kendi güvenliklerini sağlamak için polis desteği olmadan Powney'in evine gitmeme kararı aldı.

 

Fotoğraf: Aralık ayında yaşanan olay ile ilgili halen soruşturma sürüyor. (Sunderland Echo)

 

Yardım çağrısının üzerinden bir saat 22 dakika geçtikten sonra 08:14'te eve ulaştıklarında ise, Powney'i bir sandalyeye yığılmış halde buldular. Teslimat şoförü olarak çalışan Powney'in sabah 08:50'de hayatını kaybettiği açıklandı.

 

Telefonda Nefes Alamadığını Söyledi

 

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, mahkemede telefon kayıtlarının dinlendiği kaydedildi. Powney'in telefon konuşmasında, nefes alamadığını, kalp krizi geçirdiğini ve sağlık görevlilerine acele etmelerini istediğini söylediği duyuldu.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Sunderland Echo, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
İlhan Şeşen Londra Konseri

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!