Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Havai Fişeklerle Evi Kundaklanan Adam Yaşam Savaşını Kaybetti

Evine atılan havai fişekler yüzünden alevlerin arasında kalan adam, 5 günlük yaşam savaşını kaybetti.

56 yaşındaki Tony Nicholls'un Birmingham'daki evi perşembe gecesi saat 23:00 sularında saldırganların hedef oldu. Havai fişeklerin iki dakika içinde 200 atış yaptıkları evde yangın çıkarken, Nicholls'un vücudunun % 60'ında yanıklar meydana geldi.

 

Saldırı sonrası duman zehirlenmesi ve ciddi yanıklar nedeniyle hastaneye kaldırılan Nicholls'un, bu sabah erken saatlerde hayatını kaybettiği öğrenildi. West Midlands Polisi kundaklama ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtirken, olayı cinayet olarak ele aldıklarını açıkladı.

 

Fotoğraf: Birmingham'daki ev, perşembe gecesi saat 23:00 sularında saldırganların hedef oldu. (SWNS)

 

Komşular, Nicholls'un yardım çığlıkları attığını ve dışarı çıkmak için tüm pencereleri kırdığını söyledi.

 

Cinayet Olarak Ele Alındı

 

Cinayet Masası'ndan Paul Joyce, "Ne yazık ki bu saldırının kurbanlarından biri hayatını kaybetti. Bu vakayı bir cinayet dosyası olarak ele alıyoruz. Olay hakkında bilgisi olanları yardıma çağırıyoruz." dedi.

 

Fotoğraf: Komşular, Nicholls'un yardım çığlıkları attığını ve dışarı çıkmak için tüm pencereleri kırdığını söyledi. (SWNS)

 

Saldırı sırasında evde olan Nicholls'ın kız arkadaşı Marie ise, pencereden atlayarak alevlerden kaçmayı başardı, ancak vücudundan meydana gelen kırıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Marie'nin halen hastanede tedavi görmekte olduğu belirtildi.

 

97 Bin İmzaya Ulaştı

 

Birleşik Krallık'ta havai fişeklerin satışını yasaklayan dilekçe birkaç gün içinde 97 bin imzaya ulaştı. Dilekçeye imza atanlar, kamusal alanda patlatılmasının yasaklanması da dahil olmak üzere havai fişek kullanımını düzenleyen kanunların değiştirilmesini istedi.

 

Kampanya 100 bin imzaya ulaştığı takdirde, parlamentoda tartışma konusu haline gelebilecek.

 

Fotoğraf: Nicholls'un vücudunun % 60'ında yanıklar meydana gelmişti. (SWNS)

 

Mevcut yasalar, Bonfire Night, Yılbaşı Arifesi, Diwali and Çin Yeni Yılı dışındaki zamanlarda caddelerde veya 23:00 - 07:00 saatleri arasında havai fişek patlatılmasını yasaklıyor.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Ladbible, Birmingham Mail, Mirror, BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!