Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

WhatsApp İle Gönderilen Sahte Hediye Çeki Mesajlarına Dikkat

Birleşik Krallık'ta halk, son dönemde WhatsApp ile gönderilen sahte Asda mesajlarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarıldı.

Birleşik Krallık'ın ulusal dolandırıcılık ve siber suçlar ihbar merkezi Action Fraud, bu dolandırıcılık girişimlerine eklenen ve WhatsApp mesajı olarak gönderilen sahte Marks & Spencer, Tesco ve Asda hediye çeki kampanyalarına karşı uyardı.

 

Sahte Bir Web Sitesine Yönlendiriyor

 

Gelen mesajda, Asda'nın 68. yılını kutlamak için 250 Sterlinlik hediye çeki verdiği belirtiliyor ve almak için belirtilen linke tıklanması isteniyor. Gerçek bir kişi tarafından gönderilmiş gibi görünen mesajlardaki linke tıklandığında ise, sahte bir web sitesine yönlendiriyor.

 

Fotoğraf: WhatsApp mesajı olarak gönderilen sahte Marks & Spencer, Tesco ve Asda hediye çeki kampanyalarına dikkat. (Action Fraud)

 

Belirtilen linke tıklandığı takdirde, dolandırıcılar sizi izleyerek telefonunuz aracılığıyla kişisel bilgilerinize ulaşabiliyorlar veya tarayıcınıza yerleştirdikleri eklenti ile reklam gösterimleri yapıyorlar.

 

Cihazınızı nasıl korursunuz?


* Telefonunuza bir virüs programı yükleyin ve güncel tutun.

* Güvenmediğiniz kontaklardan gelen linkleri açmayın.

* Siber suçlarla mücadele etmek için 0300 123 2040 numaralı telefondan Action Fraud'a ulaşabilirsiniz.

 

Fotoğraf: Gelen mesajda, Asda'nın 68. yılını kutlamak için 250 Sterlinlik hediye çeki verdiği belirtiliyor ve almak için belirtilen linke tıklanması isteniyor. (Mirror)

 

Birleşik Krallık'ta yapılan bir araştırmada, dolandırıcılık suçları nedeniyle geçtiğimiz yıl günde 2 Milyon Sterlin kaybedildiği ortaya çıkmıştı.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: ActionFraud, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!