Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra Metrosundaki Kirli Hava Tehlikeli Boyutlara Ulaştı

Doğu Londra'daki bir metro istasyonunda yüksek düzeyde küf ve bakteri tespit edilmesi üzerine çalışanlara maske dağıtıldığı ortaya çıktı.

Lodra'nın doğusundaki Mortgage istasyonundan elde edilen rapora göre, istasyondaki havada bulunan bakteri miktarının kabul edilen seviyenin % 50 üzerinde olduğu, küf seviyesinin de ideal sınırın üzerine çıktığı belirtildi. Raporda bu seviyelerin insan sağlığı için tehlike oluşturduğu bilgisi yer aldı.

 

Yayınlanan raporun adından Great Northern sürücülerinin, zehirli havayı teneffüs etmemek için Mortgage istasyonuna yolculuk etmeyi reddettikleri açıklandı. Çalışanlardan biri yaptığı açıklamada, seferlerin King's Cross istasyonuna yönlendirildiğini söyledi.

 

Great Northern Açıklama Yaptı

 

Great Northern sözcüsü ise açıklamasında, bağımsız bir uzman tarafından istasyondaki toz seviyesinin limitlerin altında olduğunun  rapor edildiğini ve bu durumun  yolcular için bir risk teşkil etmediğini ifade etti.

 

Fotoğraf: İstasyondaki havada bulunan bakteri miktarının kabul edilen seviyenin % 50 üzerinde olduğu kaydedildi. (Standard)

 

Sözcü "Moorgate'deki bakteri örnekleri, diğer istasyonlardaki ya da açık havadakilerle aynıdır. Ancak uzun süreli maruz kalmaları nedeniyle bir önlem olarak personelimize maske sunmuş bulunuyoruz." şeklinde konuştu.

 

Toz ve Bakteri Havaya Karışıyor

 

Kimliğinin açıklanmamasını istemeyen bir çalışan, tünellerin temizlenmememesi nedeniyle istasyonun adeta bir ölüm tuzağı haline geldiğini iddia ederek, trenlerin hızla istasyondan hareket ettiği sırada, toz ve bakterilerin havaya karıştığını sözlerine ekledi.

 

İsmini açıklamayan çalışan, "İnsanların bu şartlarda çalışmasına izin veriyorlar. Şirkete sorduklarında ise, onlar 'herşey yolunda' cevabını veriyor. Şimdi çok sayıda sürücü Moorgate istasyonuna gitmeyi reddediyor. dedi.

 

Fotoğraf: Bir araştırmada, metro yolcularının sürücülerden daha çok hava kirliliğine maruz kaldığı belirlendi. (Wikipedia)

 

İstasyondaki maskeli çalışanları gören yolcuların bunun sebebini sorduklarına ise, 'temizlik sırasında toza maruz kalındığı için takıldığı' cevabını aldıkları ifade edildi.

 

Yolcular Daha Büyük Risk Altında

 

Şubat ayında yapılan bir araştırmada, metro yolcularının sürücülerden daha çok hava kirliliğine maruz kaldığı belirlenmişti. Surrey Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmada, yolcular 68 mg zararlı partiküle maruz kalırken, sürücülerde bu oranın sadece 8,2 mg olduğu ortaya çıkmıştı.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: The Times, StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!