Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Britanya'nın Şimdiye Kadar Görülen En Büyük Faresi Yakalandı

Hertfordshire'da yakalanan 51 cm uzunluğundaki farenin, şimdiye kadar Britanya'da görülen en büyük fare olduğu düşünülüyor.

48 yaşındaki Daren George'un geçtiğimiz perşembe günü Hertfordshire bölgesindeki bir evin bahçesinde yaklaşık 51 cm uzunluğunda bir fare yakaladığı belirtildi.

 

Rekor 48 Cm'di

 

Yakalanan farenin şimdiye kadar ülkede görülen en büyük fare olduğu ve geçtiğimiz ocak ayında Dorset'te yakalanan 48 cm uzunluğundaki farenin rekorunu kırdığı ifade edildi.

 

Fotoğraf: Hertfordshire bölgesindeki bir evin bahçesinde yakalanan fare yaklaşık 51 cm uzunluğunda. (SWNS)

 

Dev fareyi gördüğü anları anlatan George, "Büyüklüğüne inanamadım. Onu ilk gördüğümde şaşkına döndüm." şeklinde konuştu.

 

Gelecekte Daha Da Büyüyebilirler

 

Hertfordshire'ın New Alresford bölgesindeki haşere ile mücadele ekibi, Britanya'da gelecekte daha büyük fareler görülebileceği konusunda uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, farelerin mağazalardan alınan zehirlere karşı direnç göstererek daha da büyüyebilecekleri aktarıldı.

 

Fotoğraf: İlk 1990'lı yıllarda ülkede zehirlere direnç gösterebilen dev fareler görülmeye başlandı. (SWNS)

 

5 çocuk babası olduğu öğrenilen George, "Fareler Britanya için büyük bir sorun ve giderek daha da kötüye gidiyor. Belediyeler çöp kutularını boşaltmıyor ve her yerde çöp yığınları oluşuyor." dedi.

 

İlk 1990'lı yıllarda ülkede zehirlere direnç gösterebilen dev fareler görülmeye başlanmış ve son yıllarda sayılarında artış yaşanmıştı.

 

En Az 5,5 Milyon Fare

 

Britanya'da en az 3,5 milyon fare bulunduğu ve bu sayıya ek olarak 2 milyon tanesinin daha kanalizasyonlara gizlenmiş durumda olduğu düşünülüyor.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Daily Star, Plymouth HeraldEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!