Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Theresa May'e Suikast Hazırlamakla Suçlanan Zanlılar Hakim Karşısına Çıktı

Başbakan Theresa May'e bombalı ve bıçaklı suikast hazırlığı yaptığı iddia edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.

BBC'nin haberine göre, Naa'imur Zakariyah Rahman adlı şüpheli, geçen hafta başbakanlık ofisinin bulunduğu Downing Street'e bombalı saldırı hazırlığındayken yakalandı.

 

20 yaşındaki Rahman'ın, Downing Street'i koruyan kapılara bombalı saldırı düzenleyeceği, ardından Başbakan May'i bıçaklayarak öldürmeyi planladığı iddia edildi.

 

20 Aralık'ta Yeniden Hakim Karşısına Çıkacaklar

 

Terör eylemleri hazırlığı yapmak ve terör eylemi hazırlığındaki başka birine yardım etmek ile itham edilen Rahman'ın mahkemede suçlamaları reddettiği, ancak gözaltında tutulmasına karar verildiği açıklandı. İki şüphelinin 20 Aralık'ta yeniden hakim karşısına çıkacakları kaydedildi.

 

Fotoğraf: Şüphelilerin mahkeme salonuna geldikleri an... (London News)

 

Terörle mücadele ekiplerinin 28 Kasım'da düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Rahman ve 21 yaşındaki diğer şüpheli Mohammed Aqib Imran bugün hakim karşısına çıkarıldı. Rahman ile birlikte Birmingham kentinde yaşayan 21 yaşındaki Imran'ın, terör saldırılarına hazırlık yapmak için yurt dışına seyahat yapmayı planlamakla suçlandığı öğrenildi.

 

Son 9 Ayda 9 Terör Saldırısı Engellendi

 

İç istihbarat teşkilatı MI5 Başkanı Andrew Parker, mart ayından bu yana ülkede 9 terör saldırısının engellendiğini, terör tehdidinin daha önce görülmemiş bir ölçekte ve hızda büyüdüğünü iddia etmişti.

 

Fotoğraf: İngiltere'de bu yıl araçlı, bıçaklı ve bombalı 5 terör saldırısı yaşandı. (PA)

 

İngiltere'de bu yıl ilki 22 Mart'ta olmak üzere araçlı, bıçaklı ve bombalı 5 terör saldırısı yaşanırken, toplam 36 kişi hayatını kaybetti.

 

Kaynaklar: AA, BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!