Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Yıllarca Eşinden Ayrı Yaşadığını İddia Ederek Belediyeyi On Binlerce Sterlin Dolandırdı

Britanya'da devletten yardım almak isteyen bir kadının, yıllarca eşiyle aynı evde yaşadığını gizlediği ortaya çıktı.

Galler'deki Newport şehrinde yaşayan evli bir kadının 17 yıl boyunca eşiyle ayrı yaşadığını iddia ederek, yardım talep ettiği belediyeyi 80 Bin Sterlin tutarında dolandırdığı belirtildi.

 

54 yaşındaki Janet Pritchard, 1998'den 2015 yılına kadar geçen sürede yalnız yaşayan bir anne gibi davranarak devletten yardım aldı. Ancak Pritchard'ın eşinin bu süre boyunce evde kendisi ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı tespit edildi.

 

Fotoğraf: Janet Pritchard, 1998'den 2015 yılına kadar geçen sürede yalnız yaşayan bir anne gibi davranarak devletten yardım aldı. (Facebook)

 

Savcı Steven Donoghue, "Çocuklarıyla birlikte yaşayan yalnız bir anne olduunu iddia etti, ama tüm bu süre boyunca aslında eşiyle birlikte yaşıyordu. Böylece devletten yardım almayı sürdürdü." şeklinde konuştu.

 

Yapılan inceleme sonucunda evde ortak bir banka hesabı, bir Sky aboneliği, gaz ve elektrik hesapları ile ortak bir hesaptan ödenen kredi anlaşması bulundu.

 

İlk Önce Suçlamaları Kabul Etmedi

 

Pritchard ise suçlamaları kabul etmeyerek, bu süre boyunca çocukların hatırı için eşinin aracını evinin önüne park etmesini ve evde uyumasını kabul ettiğini söyledi.

 

Fotoğraf: Newport Crown Court (PA)

 

Donoghue, "O, eşinin yemeğini hazırlıyordu, çamaşırlarını yıkıyordu, ama o tüm bunların eşinin orada yaşadığı anlamına gelmediğine inanıyor." dedi.

 

Toplam Tutar 79 Bin 865 Sterlin

 

Newport Crown Court'ta görülen oturumda, belediyeden alınan toplam tutarın 79 Bin 865 Sterlin olduğu kaydedildi. Pritchard çıkarıldığı mahkemede dolandırıcılık yaptığını itiraf ederken, mortgage kredisi ödediği için hapis cezası almak istemediğini dile getirdi. Belediyeyi dolandıran kadına, 1 yıl 3 ay ertelenmiş hapis cezası verilirken, geri ödemeye başlayacağı tutar ise 7 Bin Sterline yükseltildi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: Daily MailEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!