Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Evin Altından Geçen Tünel On Binlerce Sterlinlik Hasara Yol Açtı

İngiltere'nin Lancashire bölgesinde bulunan bir ev, dışarıdan bakıldığında oldukça normal görünüyor, ancak içeri girildiğinde durum hiç de öyle değil.

37 Burnley Road adresindeki evin, altından geçen tünel nedeniyle, bir bölümünün çöktüğü belirtildi. Evde meydana gelen hasar nedeniyle, yakınındaki üç ev için de tahliye talimatı verildiği öğrenidi.

 

Evin sahibi Ponke Miah evin onarılması için 55 Bin Sterlinlik bir masraf çıkarıldığını belirterek, "Bu tutarı kendi başıma ödemem mümkün değil, çünkü çok yüksek." şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Evin onarılması için 55 Bin Sterlinlik bir masraf çıkarıldı. (Men Media)

 

Rossendale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, oluşturduğu tehlike nedeniyle evin bir an önce onarılması konusunda baskı yaparken, aksi halde mülkün yıkılmasına karar verileceği belirtildi.

 

Belediye sözcüsü konuşmasında "Kanalizasyonun tamir edilmesi gerektiği açıktır. Ancak 37 Burnley Road'daki evin onarılarak güvenli bir hale getirilmesi gerektir. Evin sahibiyle temasa geçerek binanın güvence altına alınması istendi." sözlerine yer verdi.

 

Fotoğraf: 37 Burnley Road adresindeki evin altından tünel geçiyor. (Men Media)

 

Lancashire Belediyesi ise, zararın giderilmesi konusunda 'kısmen' sorumlu olduklarını savunurken, 6 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşen Burnley Sulh Ceza Mahkemesi'nde kabul edilen karar uyarınca, bina sahibinin tehlikeyi ortadan kaldırmak için gerekli işlemleri yapması gerektiğine karar verildi.

 

Evin Yıkılma Tehlikesi Var

 

Ev sahibine 1 Aralık 2017 tarihine kadar süre verildiği öğrenilirken, aksi durumda belediyenin uygun göreceği şekilde işlem yapılabileceği ve evin yıkılabileceği açıklandı.

 

Fotoğraf: Lancashire Belediyesi ise, zararın giderilmesi konusunda 'kısmen' sorumlu olduklarını savundu. (Men Media)

 

Miah ise alınan kararın ardından, "Burada en büyük kaybeden benim. 100 Bin Sterlin değerindeki evimi kaybediyorum." şeklinde konuştu.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: Daily Mail, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!