Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Avustralya Gribinin Ulaşamadığı Sadece İki Bölge Kaldı

Birleşik Krallık genelinde etkili olan ölümcül Avustralya gribinden etkilenmeyen sadece iki bölge olduğu açıklandı.

Flusurvey sitesinin araştırmasına göre, Birleşik Krallık genelinde Avustralya gribi raporu kaydedilmeyen sadece iki bölge kaldığı belirlendi. Bu bölgelerden birinin Dorset'teki Dorchester olduğu dile getirilirken, diğerinin ise City of London olduğu belirtildi.

 

Ancak belirlenen haritanın hastalardan alınan verilere göre düzenlenmiş olması nedeniyle, gerçek rakamların daha yüksek olabileceği bilgisi eklendi.

 

Fotoğraf: Doktorlar virüsün 1968 yılındaki Hong Kong gribi gibi bir milyon kişiyi etkisi altına almasından korkuyorlar. (GIE)

 

Virüs nedeniyle Kuzey İrlanda'daki kiliselerde enfeksiyon riskini azaltmak amacıyla 'barış işareti' anlamına gelen el sıkmanın yasaklandığı öğrenildi.

 

Geçtiğimiz hafta sonu Brecon Beacans ve Telford'da da Avustralya gribi vakalarının rapor edildiği açıklandı.

 

Harita: Virüsün Birleşik Krallık'ta etkilemediği bölgeler yeşil ile gösteriliyor. (Sun)

 

NHS'ten alınan bilgiler, şimdiye kadar Birleşik Krallık çapında 1.500 kişinin bu grip türüne yakalandığını gösteriyor. GP'ler bu virüs endişesiyle gelen hastalarla dolup taşarken, hastanelerin de bu endişeyle gelen hastaların talebini karşılamak amacıyla 55 bin operasyonu iptal etmek zorunda kaldığı duyuruldu.

 

% 48 Oranında Artış

 

H3N2 virüsü vakaları son dönemde % 48 oranında bir artış gösterirken, geçtiğimiz hafta virüs nedeniyle 17 kişinin yoğun bakıma alındığı bildirildi. Doktorlar virüsün 1968 yılındaki Hong Kong gribi gibi bir milyon kişiyi etkisi altına almasından korkuyorlar.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Mirror, Daily Record, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!