Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Uyurken Örümcek Tarafından Isırılan Adam Ölümden Döndü

Yatağında uyurken sahte karadul örümceği tarafından ısırılan genç adam, neredeyse hayatını kaybediyordu.

24 yaşındaki Jordan Rassas, bir sabah 06:00 sularında bir örümcek tarafından ısırılarak uykusundan uyandı. Sahte karadul örümceğinin zehrine alerjik reaksiyon gösteren Rassas öksürüğünden kan geldiğini fark etti. Kolunun şiştiğini söyleyen genç adam, tedavi olmak için 9 gün boyunca hastanede kaldığını ve neredeyse hayatını kaybetmek üzere olduğunu söyledi.

 

Şişlik Büyümeye Başladı

 

İngiltere'nin kuzeybatısındaki Blackpool'da yaşayan Rassas, "Koluma iğne gibi bir şeyin battığını hissettim, ama üzerinde durmadım. Öğleden sonra kolumda tenis topu büyüklüğünde bir şişlik vardı ve her saat daha da büyüyordu. Gece saat 22:00 sularında kendimi iyice halsiz hissetmeye başlamıştım." dedi.

 

Fotoğraf: Örümceğin ısırmasından sonra kolu giderek şişmeye başladı. (Mirror)

 

Talihsiz adam sözlerine şöyle devam etti: "Acil servise gitmeyi düşündüm, ama cumartesi gecesiydi ve ertesi gün Noel'di. Daha kötü olacağını tahmin edemedim."

 

Ağzından Kan Geldi

 

Sabaha karşı 02:00'de bir partideki arkadaşını almaya giden Rassas, öksürürken ağzından kan geldiğini fark etti.

 

"Arkadaşım aracıma binip beni gördüğünde, 'Hemen hastaneye gidelim' dedi. Birkaç dakika sonra yataktaydım ve bana iğne yapılıyordu."

 

Fotoğraf: Enfeksiyonun iç organlarına yayılmasını önlemek için kolunun kesilmesi düşünüldü. (Mirror)

 

İki çocuk babası olan Rassas'ın dokuz gün boyunca hastanede tedavi gördüğü belirtildi. Kolundaki şişliğinin gittikçe büyümesi üzerine doktorların kesmek zorunda kalabileceklerini söylediğini anlatan Rassas "Enfeksiyon gittikçe yayılıyordu. Omzumun çevresine kadar geldi. Öleceğimi düşünmeye başladım." şeklinde konuştu.

 

Nihayet Antibiyotik Tedavisine Yanıt Verdi

 

Hastanedeki tedavisinin 5. gününde doktorlar bir operasyon gerçekleştirerek kolundaki yaradan bir parça aldılar. Bu süreçte canının çok yandığını söyleyen Rassas, daha sonra vücudunun antibiyotik tedavisine yanıt vermeye başladığını dile getirdi.

 

Fotoğraf: Günler sonra antibiyotik tedavisine yanıt verdi. (Mirror)

 

Antibiyotiğe yanıt vermesinin ardından iyileşmeye başlayan Rassas sözlerini şöyle tamamladı: "Doktorlar enfeksiyonun ciğerlerime, kalbime ve karaciğerime yayılmasından endişe ediyorlardı. Daha önce hiç böyle bir durumda karşılaşmamış olduklarını söylediler."

 

Ülkenin En Zehirli Örümceklerinden

 

Birleşik Krallık'ın en zehirli örümceklerinden olan sahte karadul örümceğinin ısırığı genelde ağrıya ve hafif bir şişliğe neden oluyor.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Blackpool Gazette, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!