Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Yayalara Su Sıçratan Araç Sürücüsüne Binlerce Sterlin Para Cezası

İngiltere'de su birikintisinin üzerinden geçerken, kaldırımdaki anne ve çocuklarına çamur sıçratan araç sürücüsünün binlerce sterlin para cezası alabileceği öğrenildi.

4 Ocak günü Cambridgeshire'da yaşanan olayda, bir anne ve iki çocuğunun, yanlarından geçen bir aracın sıçrattığı su nedeniyle ıslandığı belirtildi. Olayın aydınlatılması için Cambridgeshire Polisi'nin görgü tanıklarının bilgisine başvurduğu duyuruldu.

 

Polis tarafından yapılan açıklamada, araç sürücüsünün yayaların üzerine kasıtlı olarak çamur sıçrattığının tespit edilmesi durumunda, kamu düzenini bozmak suçlamasıyla 5 Bin Sterline kadar bir para cezasına mahkum edilebileceği bildirildi.

 

Fotoğraf: Araç sürücüsünün yayaların üzerine kasıtlı olarak çamur sıçrattığı tespit edilirse, para cezası verilecek. (SWNS)

 

Polis sözcüsü açıklamasında şu sözlere yer verdi: "4 Ocak Perşembe günü öğleden sonra bir anne ile bir tanesi bebek arabasında, diğeri yanında olan iki çocuğu St Ives'teki Pig Lane and Greengarth kavşağının yakınındaki bir yolda ilerlemekteydiler. Kötü hava şartları nedeniyle yolda geniş bir su birikintisi vardı.

 

Yağmur yağmıyordu, ancak yaklaşık 6 metre uzunluğundaki su birikintisi sürücüler tarafından kolaylıkla görülebiliyordu. Ancak bir sürücü bu su birikintisinin üzerinden geçerek anne iki çocuğunun ıslanmasına neden oldu. Oysa bu sürücü, su birikintisinin etrafından dolaşabilir veya suyun üzerinden yavaşça geçebilirdi. Siz bu üç kişinin ıslanmasına neden olan aracı gördünüz mü, sürücüyü tanıyor musunuz?"

 

Fotoğraf: Yakalanırlarsa, 100 Sterlin para cezası ve üç ceza puanı alıyorlar. (SWNS)

 

Yasaya göre, araç sürücüleri kasıtlı olarak yayaları ıslattıkları tespit edildiği takdirde, kamu düzenini bozma suçlaması ile karşı karşıya kalarak, 5 Bin Sterline kadar para cezasına mahkum edilebiliyorlar. 

 

Ceza 5 Bin Sterline Kadar Çıkıyor

 

Yakalanırlarsa, 100 Sterlin para cezası ve üç ceza puanı alıyorlar. Ancak ödemeyi reddetmeleri ve konunun mahkemeye taşınması durumunda, bu ceza 5 Bin Sterline kadar çıkabiliyor.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Mirror, Daily MailEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!